Önder'e müjde

FIFA, çifte vatandaşlığa sahip oyuncuların milli takımını değiştirmesine engel olan 21 yaş sınırını kaldırdı. Belçika A Milli Takımı'nda oynamayan Önder'e ay-yıldızlı forma yolu açıldı

Perşembe 05.06.2009
ABONE OL
FIFA, çift pasaportu olan ve A milli takım düzeyinde oynamamış futbolcuların ülke seçmelerine engel olan 21 yaş sınırını kaldırdı. Cezayir Futbol Federasyonu'nun teklifiyle alınan karar, bir ülkenin altyapı milli takımlarında oynasa da o ülkenin A milli takımında forma şansı bulamamış bir çok futbolcuya, pasaportunu taşıdığı diğer ülkenin milli takımına geçme şansı tanıdı. Böylece ligimizde top koşturan ve çift pasaporta sahip olan Önder Turacı, Barış Özbek, Turgay Bahadır gibi Türk asıllı oyunculara ay-yıldızlı formayı giyme yolu açıldı.

SABAH'TAN ÖĞRENDİ
FIFA'nın kararını SABAH'ın kendisini araması sonucu öğrenen Fenerbahçeli futbolcu Önder Turacı, "Haberim yoktu. Çok mutluyum. Geçmiş dönemde Türk Milli Takımı'na çağrılmış ancak engele takılmıştım. Bu, Fenerbahçe'deki performansımı da etkilemişti. Yeni sezonda hedefim ay-yıldızlı formayı giymek olacak" dedi.