Topuz Kartal

Devre arasında Yusuf'u alıp Trabzon'a çalım atan Beşiktaş dün de Kayserisporlu Mehmet Topuz'la anlaşıp Fenerbahçe'yi atlattı. 3 yıllık imza atan Topuz yıllık 1.6 milyon euro alacak

Cuma 05.06.2009
Güncelleme: Cuma 05.06.2009
ABONE OL
Sezonu çifte kupayla kapatıp Şampiyonlar Ligi için güçlü bir kadro kurma girişimlerine hemen başlayan Beşiktaş, transferin ilk bombasını patlatan kulüp oldu. Bir süredir Fenerbahçe'nin yakından ilgilendiği ve anlaşmak üzere olduğu Kayserisporlu Mehmet Topuz'u dün Beşiktaş 3 yıllık anlaşmaya ikna etti. Transfer operasyonunu Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören bizzat yönetti. Yarın İstanbul'da katılacağı bir golf turnuvasına hazırlık için Antalya Belek'e giden Demirören burada Mehmet Topuz ve menajeri Metin Korkmaz ile bir araya geldi. 26 yaşındaki yıldız futbolcu ile hemen pazarlıklara başlayan Demirören, iş imza aşamasına gelince genel sekreter Kenan Öner'i Antalya'ya çağırdı ve Topuz'a yıllık 1 milyon 600 bin euro'dan 3+1 yıllık sözleşme imzalatıldı.

BORSA'YA DA BİLDİRİLDİ

Topuz'u ikna eden Demirören Kayserispor Başkanı Recep Mamur ile de temas kurarak oyuncunun bonservisi için pazarlığa başladı. Kayserispor cephesi kapıyı 10 milyon euro'dan açarken, Demirören teklifini 6 milyon euro'ya kadar çıkardı. Mamur'un bugün Beşiktaş ile anlaşması ve transferin tamamlanması bekleniyor. Topuz ile ilgilendiğini resmi sitesinden açıklayan Beşiktaş, gelişmeleri de Borsa'ya bildirdi. Tatilini geçirdiği Antalya'da Fenerbahçe ile anılırken birden Beşiktaşlı olan Mehmet Topuz, "Şu an Beşiktaş yöneticileri ile yemekteyiz. 3 yıllık anlaşma yaptım. Beşiktaş'ta oynamayı çok istiyordum" diye konuştu.