Futbolum süper

Bu sezon büyük çıkış yapan Red Bull Racing pilotu Vettel, boş zamanlarında futbol oynadığını söyledi, "Hem iyi sürücü hem iyi pilotum" diye konuştu

Cumartesi 06.06.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 06.06.2009
ABONE OL
Red Bull Racing'in sürücüsü Sebastian Vettel, SABAH'a özel açıklamalarda bulundu. Pilotlar sıralamasında üçüncü sırada yer alan 22 yaşındaki genç sürücü, "Her geldiğimde İstanbul'u bir türlü görme fırsatım olmamıştı. Ama bu kez Reina'ya gittim. Hakikaten burası nefis bir şehir. Eğer trafik sorunu olmasa Avrupa'nın en güzel şehri diyebilirim" diye konuştu. Vettel sıkı bir futbol oyuncusu olduğunu da kaydederek, "Arkadaşlarımla boş zamanlarımda buluşup maç düzenliyoruz. Oldukça iyi bir oyuncu olduğumu düşünüyorum" diye konuştu. En beğendiği ligin ise İngiltere Premier Ligi olduğunu ifade eden Alman pilot, "Orada oynanan futbol bir başka. İzlerken büyük keyif alıyorum" ifadesini kullandı.

MASSA'DAN TAHTI ALACAĞIM
Formula 1'de bu sezon yaptığı çıkışla dikkat çeken Vettel, "Daha gencim ve uzun yıllar yarışmak istiyorum. 30-35 yaşıma kadar kariyerimi devam ettirmeyi hedefliyorum. İstanbul Park oldukça zor bir pist. Burada birinci olup İstanbul'da krallığını ilan eden Felipe Massa'dan tahtı almak istiyorum" ifadesini kullandı.