Topsuz savaş

Beşiktaş, önceki gece Mehmet Topuz'a imza attırdı, havasını attı. Topuz, "Ben Beşiktaşlıyım" diyerek coştu. Son noktayı F.Bahçe koydu: "Bonservisini aldık (5 milyon euro+Emreciksin); Mehmet Topuz bizimdir."

Cumartesi 06.06.2009
Güncelleme: Cumartesi 06.06.2009
ABONE OL
Beşiktaş ile Fenerbahçe arasındaki Mehmet Topuz savaşından sarı lacivertli takım galip çıktı. Milli futbolcu bir F.Bahçe'ye gitti, bir Beşiktaş'a gitti ama son durağı F.Bahçe oldu. F.Bahçe futbolcunun kulübü Kayseri ile geçen hafta cuma günü ön protokol yaptı. Herkes Topuz'un F.Bahçe'de olduğunu dile getirdi. Fakat Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören önceki gün tatil için gittiği Antalya'da bir hamle yaparak Mehmet Topuz ile biraraya geldi ve gece yarısı 3+1 yıllık imza attırdı. Ancak Beşiktaş, "Fenerbahçe'ye gol attık" diye sevinirken, henüz Kayseri ile anlaşmamıştı. Kartal Kayseri'ye, 4 milyon euro verdi. Kayseri ise 8'den aşağıya inmedi. "Nasıl olsa bu işi çözeriz" diyen Beşiktaş yönetimi Topuz'un da güzel mesajlar vermesini istedi.

" FENER'E SÖZ VERDİK"
Topuz , "Benim tavrım yüzde yüz bellidir. Beşiktaşlıyım, Beşiktaş forması giymek istiyorum" dedi. Topuz bunları dedi ama Kayserispor Menajeri Süleyman Hurma farklı konuştu: "Biz F.Bahçe'ye söz verdik. Hatta başkanlar arasında mutabakat sağlandı. Beşiktaş Mehmet ile anlaşarak kendisine stratejik bir avantaj sağlamadan önce keşke bizimle anlaşsa idi, daha etik bir davranış olurdu."

"BEŞİKTAŞ FENER'LE GÖRÜŞSÜN"
Bu sözler üzerine gözler F.Bahçe'ye çevrildi. Başkan Aziz Yıldırım dün bir hamle daha yaptı ve Kayserispor Başkanı Recep Mamur ile anlaştı. Daha sonra kulübün sitesinden, "Mehmet Topuz F.Bahçe'de" açıklaması yapıldı. F.Bahçe, Topuz'a karşılık Kayseri'ye 5 milyon euro+ Gökhan Emreciksin'i verdi. Kayseri Menajeri Hurma, "Beşiktaş Topuz'u almak istiyorsa, artık F.Bahçe ile görüşsün. Biz bonservisini F.Bahçe'ye verdik. F.Bahçe isterse bu futbolcuyu başka bir kulübe satar" dedi. Topuz'un Kayseri ile 2010 yılına kadar sözleşmesi vardı.