Dev kapışma

Beşiktaş, Topuz'u aldı; F.Bahçe ise bonservisini... Demirören, 'eziklik' dedi; ezeli rakibi suskun kaldı. Çağlar Birinci kimin olacak? Denizlispor'un yıldızı için çetin bir savaş veren Beşiktaş ile Fenerbahçe arasındaki yarışı kimin kazanacağı merak konusu Savaş bununla bitmedi... Daum, Bayern'den Sosa'yı istedi; Kartal da Arjantinli için devreye girdi. Transferin gözdelerinden Çağlar da Topuz'un ardından yerlide kapışılan diğer cepheyi oluşturdu

Pazar 07.06.2009
Güncelleme: Pazar 07.06.2009
ABONE OL
Kayserispor'un yıldız futbolcusu Mehmet Topuz'un transferinde karşı karşıya gelen Beşiktaş ile Fenerbahçe arasındaki savaş birkaç cepheye birden yayıldı. Siyah-beyazlı kulübün başkanı Yıldırım Demirören'in Antalya'da bir araya gelerek ikna ettiği ve prensipte anlaştığı Topuz'un bonservisini Fenerbahçe'nin alması sonrası yaşananlar daha transfer sezonu açılmadan gerilimli günlerin habercisi oldu. Topuz'un Antalya'da teklifi kabul ettikten sonra "Ben doğuştan Beşiktaşlıyım" açıklamasını yapması, ardından Kayserispor'un "Biz Mehmet'in bonservisini Fenerbahçe'ye verdik. Beşiktaş istiyorsa, onlarla görüşsün" demesiyle karışan ortam, Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'in, "Ben Beşiktaşlıyım' diyen bir oyuncuyu almak isteyenin ezikliği vardır" çıkışıyla tavan yapmıştı. Dün Fenerbahçe'den bu çıkışa herhangi bir karşılık gelmedi. Yönetim kurulu üyesi Nihat Özdemir, SABAH'a "Topuz olayı ile ilgi konuşmak istemiyoruz. Birkaç gün izin verin. Çünkü Beşiktaş'ın yaptığı açıklamaya yanıt verirsek ortam iyice gerilecek. Sükunetini koruyan taraf olmak istiyoruz. Zaten 1-2 gün sonra ortalık durulur. Mantıklı kafalarla görüşmeler de yapılır, açıklamalar da" ifadesini kullandı. Ancak başkan Aziz Yıldırım'ın 'eziklik' ifadesine çok sinirlendiği ve yakın çevresine, "Bu lafı transferde onlara yedireceğim" dediği öğrenildi.

SOSA'YI KARTAL BİTİRDİ
Topuz savaşı sonrası ikinci cephe Almanya'da açıldı. Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Christoph Daum'un transfer listesinde ilk sıralarda yer alan Bayern Münih'ten Jose Ernesto Sosa için Beşiktaş da devreye girdi. Arjantinli orta saha oyuncusunun Alman ekibiyle iki yıl daha sözleşmesi var ancak forma şansı bulamadığı için ayrılmak istiyor. Beşiktaş, 24 yaşındaki futbolcuyu kiralamak için büyük ölçüde anlaşma sağladı.