Yok artık Mrsic

Fenerbahçe Ülker, son 21 saniyeye 67-64 geride girdiği maçta Efes Pilsen'i Mrsic'in bitime 2 saniye kala attığı üçlükle devirdi. Son periyotta Mrsic-Preldzic ile coşan sarı-lacivertliler, Ayhan Şahenk'ten 2-0'la çıktı

Pazar 07.06.2009
Son Güncelleme: Pazar 07.06.2009
ABONE OL
Böyle maçlar sadece NBA'de olur zannederdik. Ama dün final serisinin ikinci maçında Efes Pilsen ile Fenerbahçe Ülker öyle bir mücadele sergilediler ki, NBA'e parmak ısırttılar. Ve son sözü bitime 2 saniye kala attığı 3'lükle Mrsic söyledi: 70-67. Hakem üçlüsü gergin geçmeye namzet maçı iyi yönetti... Engin Kennerman'ın maçın başında Mirsad ve Thornton'a verdiği karşılıklı teknik faul iki takımın da basketbola konsantre olmasını sağladı. Maç boyu üstün olan Efes Pilsen'di ama Fenerbahçe kopmadı. Üstelik 19 top kaybı ve kaçan 13 faule rağmen. Ama 11 isabetli 3'lük bütün dezavantajları sildi...Ve 4. periyotta Tanjevic'in Green-Solomon- Mrsiç'li 3 kısalı beşi, Preldziç'in de müthiş oyunu ile Efes için adeta kabus oldu. 51- 46 gerideyken 10-1'lik seri ile son 6 dakikaya 56-52 önde giren F.Bahçe, serbest atışlarda çember dövünce, fırsatı kaçırmayan Efes son 1.33'e 66-64 önde girdi.

MRSİC NOKTALADI
Bitime 47 saniye kala Solomon'un çemberi ıskalayan üçlüğünün ardından, Efes hücumunda turnikeyi kaçıran Kerem Tunçeri, 25 saniye kala Green'e faul yaptı. Ufak bir saat krizinin ardından Green 2'de 0 atınca Efes rahat bir nefes aldı. F.Bahçe'nin taktik faulünde Ender'in 2'de 1 atması ile 21 saniye kala fark 3'e çıktı: 67-64. İşte bundan sonra kıyamet koptu. Thornton'ın faulyle çizgiye gelen Mrsic 2'de 2 atıp farkı 1'e indirdi. Bitime 15 saniye vardı ve molanın ardından topu Efes Pilsen orta sahadan oyuna sokacaktı.

KAKİOUZİS'İN DRAMI
Ama yılların tecrübesi Kakiouzis topu oyuna sokarken Fenerbahçeliler'e kaptırdı, ardından bitime 8 saniye kala Solomon'a yaptığı faulle Efes'in kaderini çizen adam oldu. Solomon ilk atışta skoru eşitledi: 67- 67. İkinciyi kaçırsa da, Mirsad hücum ribaundunu aldı ve bitime 2 saniye kala topu Mrsic'e ulaştırdı. Mrsic'in üçlüğü çemberden geçerken, Efesliler 'Biz bu maçı nasıl kaybettik?' diye şoka giriyor, Fenerbahçeliler mucizeyi kutluyordu. Öyle ki Ali Koç tribünde sevinçten yönetici Semih Özsoy'a öpüyordu... Şimdi Fenerbahçe final serisinde 2-0 önde ve salı günü oynanacak 3. maçta da evsahibi.