Aile de 'Beşiktaş' dedi

F.Bahçe'nin kaldığı otelden kaçıracağı iddiası üzerine Beşiktaş tarafından korumaya alınan Mehmet Topuz'a destek vermek için anne ve babası da yanına getirildi

Pazartesi 08.06.2009
Güncelleme: Pazartesi 08.06.2009
ABONE OL
BEŞİKTAŞ yönetimi, Aziz Yıldırım'ın, Çarşamba günü imza attıracağı yönündeki açıklamaları ve sonrasında çıkan "Fenerbahçe Topuz'u kaçıracak" şeklindeki iddialar nedeniyle futbolcuyu korumaya aldı. Medyada yer alan haberler üzerine oğlunun Fenerbahçe tarafından kaçırılmasından korkan anne Ayşe Topuz, Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'i arayarak endişelendiğini iletti. Bunun üzerine Demirören de aileyi Kayseri'den futbolcunun kaldığı Antalya'daki Titanik Otel'e getirtti. Oğullarının Beşiktaş'ı tercih ettiğini ve buna saygı gösterilmesini isteyen Topuz'un anne ve babasının başkan Demirören'e, "Oğlumuz yaşananlardan dolayı çok üzülüyor. Beşiktaş'ta oynamak istiyor. Bunu herkesin anlayışla karşılaması lazım. Biz de onun Beşiktaş forması giymesini çok istiyoruz. Lütfen ona sahip çıkın" dediği öğrenildi.

SAYGI DUYSUNLAR

Öte yandan Demirören dün "Mehmet Topuz Fenerbahçe'nin verdiğinden daha az rakama bizimle anlaştı. Ben Fenerbahçe'ye saygı duyuyorum ancak onlar da futbolcunun tercihine saygı duysunlar. Etik olmayan bir şey yapmadık. Mehmet, Beşiktaş forması giyecektir" dedi.

TOPUZ'DAN FENER'E TAŞ

Türkiye'de gündeme oturan Mehmet Topuz, sessizliğini bozdu. Dün akşam Kanaltürk'te yayınlanan Telegol programına katılan yıldız oyuncu, "Kayserispor'a 'Beni satın' dedim. Menajerim Süleyman Hurma 'Talibin yok. Önce sen takım bul, biz de o kulüple anlaşalım' dedi. Ben de önce Fenerbahçe ile görüştüm. Sonra ise Beşiktaş'ın devreye girdiğini öğrendim. Beşiktaş'ı istedim ve onlarla anlaştım. Fenerbahçe'yi samimi bulmadım. Siyah-beyazlı formayı giymek istiyorum. Beşiktaş'a sözüm var. Dönme şansım yok" açıklamasında bulundu.