Ribery krizi

Pazartesi 08.06.2009 14:38
Güncelleme: Pazartesi 08.06.2009 14:41
ABONE OL
Almanya 1. Ligi (Bundesliga) takımlarından Bayern Münih'in denetleme kurulu başkanı Franz Beckenbauer, Fransız yıldız futbolcu Franck Ribery'nin transfer söylentileri konusunun ortadan kalkması için ya Ribery'nin sözleşmesinin önceden uzatılması ya da takımdan ayrılmasına izin verilmesi gerektiğini belirtti.

Bild gazetesi, Beckenbauer'in, Ribery'nin transfer söylentileri konusunda iki çözüm gördüğünü ifade ederek, ''Ribery konusunun ortadan kalkması için ya Ribery sözleşmesini önceden uzatır ya da gitmesine izin veririz'' şeklinde konuştuğunu yazdı.

Ribery'nin Bayern Münih'ten ayrılmasını istemediğini belirten Beckenbauer, Christiano Ronaldo ve Messi'nin yanı sıra Ribery'ye dünyanın en iyi futbolcusu olarak değer verdiğini, Ribery'nin gitmesinin Werder Bremen'den ayrılan Diego'dan sonra Bundesliga için büyük bir kayıp olacağını söyledi.

Beckenbauer, şimdiye kadar çok sayıda vazgeçilmez oyuncunun ligden ayrıldığını, ancak futbolun devam ettiğini kaydederek, ancak Ribery olmadan Bayern Münih'in iyi olacağını düşünemediğini sözlerine ekledi.

Bayern Münih'in menajeri Uli Hoeness de Ribery'yi istediği belirtilen Real Madrid'in başkanı Florentino Perez'in, Ribery'nin transferi konusunda kendileriyle görüşmek istemesi durumunda uçağa binerek yanlarına geleceğine inandığını ifade etti.

Gazetenin haberinde, Bayern'in, Ribery için 60 milyon Avro'nun yanı sıra Rafael van der Vaart, Wesley Snejder ya da Arjen Robben'den birini ya da ikisini isteyebileceği görüşüne yer verildi.