Sahibinden satılık kulüp

Pazartesi 08.06.2009 13:10
Güncelleme: Pazartesi 08.06.2009 13:10
ABONE OL

Bu sezon İngiltere Premier Lig'e veda eden İngilizlerin köklü takımlarından Newcastle United, kulübün sahibi Mike Ashley tarafından satılığa çıkarıldı.


Newcastle United Kulübü'nün resmi İnternet sitesinden yapılan açıklamada, kulübün 100 milyon pounda (yaklaşık 250 milyon TL) satılığa çıkarıldığı bildirildi. Açıklamada, "Newcastle United yönetim kurulu kulübün 100 milyon pounda satılığa çıkarıldığını doğrulayabilir. İlgilenenler Newcastle United Kulübü'yle detayları görüşebilirler" denildi.

Mike Ashley kulübü 2006 yılında 135 milyon pounda satın almıştı. Ashley İngiliz basınında dün yaptığı açıklamalarda, "Herkes için büyük bir felaket oldu. Paramı kaybettim ve kötü kararlar aldım. Gerçekten olanlar için çok üzgünüm. Futbolda uzman olduğumu asla söylemedim. Ben sadece bir taraftarım. Zengin bir taraftardım ama şimdi zengin değilim" demişti. Mike Ashley kulübü geçtiğimiz yıl 400 milyon pounda satılığa çıkarmış ancak alıcı bulamamıştı. Newcatle United bu sezon çok kötü bir performans sergilemiş ve sezonun son 8 haftasında kurtarıcı olarak takımın efsane isimlerinden Alan Shearer'ı göreve getirmişti. Ancak Sherar da Newcastle'ın küme düşmesine engel olamamış ve takım, Middlesbrough ve West Bromwich Albion'la birlikte Championship'in yolunu tutmuştu.