Aslan'a dünya markası

Salı 09.06.2009 08:58
Güncelleme: Salı 09.06.2009 08:58
ABONE OL
Galatasaray'yeni teknik direktörü Frank Rijkaard, golcü Gudjohnsen için Barcelona Başkanı Laporta ile görüştü ve olumlu yanıt aldı.

Bu gelişme üzerine başkan Adnan Polat, Gudjohnsen konusunda resmen masaya oturmak için Barcelona kulübünden randevu talep etti. Polat'bu hafta içinde gitmesi bekleniyor. Barcelona'da forma şansı bulamayan Gudjohnsen, Galatasaray'a gelmeye hazır olduğunu söylemişti.

Söz alındı

Hollandalı hoca, futbolcunun ardından Barça başkanını da ikna etti. Eli güçlenen Polat, resmi olarak masaya oturacak. Teknik direktör arayışlarını Rijkaard ile sonlandırarak rahat nefes olan Galatasaray yönetimi, Barcelona'nın yıldız santrforu Eidur Gudjohnsen için de her imkanı değerlendiriyor. Sarı-kırmızılı takımla sözleşme imzalamadan önce, Gudjohnsen'in alınması için yönetimden söz olan Hollandalı hocanın da bu konuda boş durmadığı ortaya çıktı.

Avrupa peşinde...

İlk olarak eski öğrencisini Galatasaray'a gelmesi için ikna eden Rijkaard'ın, şimdi de Barcelona yönetimiyle temasa geçtiği iddia edildi. Avrupa'dan pek çok teklif alan futbolcu için bizzat Barcelona Başkanı Laporta ile bağlantıya geçen Rijkaard'ın ondan da söz aldığı ve bunu Adnan Polat'a ilettiği belirtildi. Eli güçlenen başkanın önümüzdeki günlerde resmi olarak masaya oturacağı belirtildi.