"Bilica Fenerbahçe'de"

Salı 09.06.2009 10:58
Güncelleme: Salı 09.06.2009 10:59
ABONE OL
Sivassporlu Fabio Alves Da Silva Bilica'nın Fenerbahçe ile anlaştığı, sarı lacivertli kulübün bu futbolcu karşılığında Sivasspor'a Yasin Çakmak ile belli bir miktar para ve kiralık olarak 3 futbolcu vereceği bildirildi.

Sivasspor'un resmi internet sitesinde ''Bilica Fenerbahçe'de'' başlığıyla yer alan habere göre, Fenerbahçe Kaptanı Alex'in, ''Avrupa'nın en iyi stoperi, seninle Fenerbahçe'de yan yana oynamak isterim'' dediği Fabio Alves Da Silva Bilica, Fenerbahçe'ye imza attı.

Futbola Brezilya'da Bahai altyapısında başladığı, 2000 Sydney Olimpiyatları'nda Fenerbahçeli Alex ve Ronaldinho, Lucio, Fabiano gibi son dönemin önemli yıldızları ile birlikte Brezilya Olimpik Milli Takımı'nda forma giydiği belirtilen Bilica, kulübün internet sitesine yaptığı açıklamada, Fenerbahçe ile sözleşme imzaladığını ve Fenerbahçe'de olmaktan mutlu olduğunu kaydetti.

Hayallarinin takımı Fenerbahçe'de olmaktan, sarı-lacivertli formaya kavuşmaktan mutlu olduğunu ifade eden Bilica, şu açıklamayı yaptı:

''Türkiye'yi Sivasspor ile tanıdım. Hiç kuşkusuz Türkiye'de başarılı olmamda Sivasspor'un, hocam Bülent Uygun ve başkanımız Mecnun Otyakmaz ile yönetim kurulunun, sporcu arkadaşlarımın çok rolü var. Sivasspor'da şampiyonluk sevinci yaşamak istedim ama olmadı, şampiyonluğu kıl payı kaçırdık. İnşallah yeni sezonda Fenerbahçe ile kupada ve ligde mutlu sonu yakalarız.''

Sezonun bitimi ile birlikte kısa bir tatilin ardından Fenerbahçe yönetim kurulu ile görüştüğünü ve kendisini Fenerbahçeli yapan imzayı attığını kaydeden Bilica, ''Sivasspor'a başarılar diliyorum. Oradaki arkadaşlığı ve samimiyeti asla unutamam. Fenerbahçe ile yeni bir sezona merhaba diyeceğiz. Fenerbahçe rüyalarımı süslüyordu, şimdi gerçek oldu'' dedi.

Bilica'nın eşi Jakline ise ''Çok mutluyuz. Eşim istediği takıma transfer oldu. Sivaspor'da olduğu gibi Fenerbahçe'de de adından söz ettireceğine inancım sonsuzdur'' değerlendirmesini yaptı.

YASİN ÇAKMAK SİVASSPOR'DA

Bilica'nın Fenerbahçe'ye transferinin ardından Sivasspor ile Fenerbahçe arasında imzalanan sözleşme gereği Fenerbahçeli Yasin Çakmak da Sivassporlu oldu. Fenerbahçe, Sivasspor'a Yasin Çakmak'ın yanı sıra bir miktar para ile 3 futbolcu da kiralık olarak verecek.

YÖNETİMDEN BİLİCA'YA TEŞEKKÜR

Öte yandan Sivasspor yönetim kurulu tarafından kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Bilica'ya teşekkür edilerek, şu ifadelere yer verildi:

''Sivasspor'umuzda bir sezon top oynayan ve başarılı performansı ile takımın başarısında önemli bir rol oynayan sporcumuz Bilica'ya takıma hizmetlerinden ötürü teşekkür ederiz. Yeni takımı Fenerbahçe'de başarılı olacağına inancımız sonsuzdur. Hizmetleri unutulmayacaktır.''