"Fener'e gitmezse Kayseri'ye döner"

Salı 09.06.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 09.06.2009 13:57
ABONE OL
Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, Mehmet Topuz'un transferi konusundaki tartışmaların medeni bir çerçevede bitmesini arzuladıklarını ancak yasaların dışına çıkmışsa Beşiktaş ve Mehmet Topuz hakkında da kulüp menfaatleri çerçevesinde hukuki mücadele başlatacaklarını söyledi.
Hurma, Kadir Has Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, Mehmet Topuz transferinin hukuk çerçevesinde çözülebileceğini belirterek, "Biz Mehmet Topuz'un bonservisini Fenerbahçe'ye verdik. Şimdi, Mehmet'in Fenerbahçe ile oturup anlaşmasını bekliyoruz." dedi.

Kayserispor ile 1 yıllık sözleşmesi bulunan takım kaptanı Mehmet Topuz'un bonservisinin Fenerbahçe'ye verildiğini belirten Hurma, Mehmet Topuz anlaşamazsa mukavele koşulları çerçevesinde Kayserispor'da oynayacağını ifade etti. Hurma, "Bu konuyu çok fazla ülke gündeminde tutmak istemiyoruz. Bu konuda tavrımız başından beri bellidir. Mehmet Topuz bizim sözleşmeli oyuncumuzdur. Mehmet Topuz'un transferi konusunda biz Fenerbahçe ile anlaştık. Ancak yasalar bonservisinin bir kulübe geçmesi öncelikle takımın sonra da futbolcunun anlaşması gerekiyor. Biz anlaştık, oyuncumuz da anlaşabilirse transfer gerçekleşecek. Anlaşamazsa mukavele koşulları çerçevesinde Kayserispor'da oynamaya devam edecek.'' diye konuştu.

Mehmet Topuz'un Beşiktaş ile anlaşmasının bazı tartışmalara neden olduğunu belirten Hurma, Beşiktaş'a karşı herhangi bir olumsuz tavırlarının olmadığını da belirterek, şöyle devam etti;

''Mehmet Topuz Kayserispor'un sözleşmeli oyuncusu olduğu için ortada bulunan akit nedeniyle sözleşme kurallarına uymak zorundadır. Gayet tabiî ki insanın gönlünden geçenler olabilir. Ancak o arzu ettiğimizi istediğimizde yerine getiremiyoruz. Mehmet Topuz sözleşmesi bittikten sonra istediği kulüpte oynayabilir. Buna bir şey diyemeyiz. Ancak ortada bir zorlama olursa Kayserispor Kulübü kendi adına sözleşmelere uygun davranmıştır. Bundan sonra olacaklar için de hukuki haklarını saklı tutmaktadır. Yapılması gereken hukuksal mücadele olursa da ona hazırız. Biz transferin mümkün olduğunca medenice çözülmesini istiyoruz. Ancak bu tavırlar devam ederse gerekirse Beşiktaş Kulübü ve oyuncumuzla ilgili, yasaların dışına çıkan tüm kişilerle ilgili hukuksal işlemleri mutlaka başlatacağız. Biz doğru adımlar adan kulüp olarak bu mücadeleyi kazanacağımızdan da eminiz."

Mehmet Topuz'un Kayserispor'dan alacağı olduğu yönünde de asılsız haberler çıktığını ifade eden Hurma, Kayserispor'un ödeme ahlakı olan bir kulüp olduğunu, hiçbir futbolcusuna borçlarının olmadığını söyledi. Mehmet Topuz'un da alacağı olmadığını kaydeden Hurma, ''Mehmet, alacağı olduğunu iddia ediyorsa, belgeleri ile birlikte Futbol Federasyonu'na başvurabilir.'' dedi.