Rota Zaccheroni

Souness ile fiyatta anlaşamayan Trabzonspor, diğer adaylara yöneldi. Yabancı hoca ısrarını sürdüren başkan Şener, İtalyan Zaccheroni'yi listenin başına aldı

Salı 09.06.2009
Son Güncelleme: Salı 09.06.2009
ABONE OL
Trabzonspor'da yönetimin kongre kararı almasına rağmen, teknik direktör arayışları tam gaz devam ediyor. Samet Aybaba'ya camianın tepki göstermesi üzerine yabancı hocaya yönelen başkan Sadri Şener, önceki gün Graeme Souness ile İstanbul'da biraraya gelmişti. Şener'in çok gizli şekilde yürüttüğü bu operasyonda taraflar Atatürk Havalimanı'nda pazarlık yaptı. İskoç çalıştırıcı, Trabzon'dan 2.5 milyon euro isteyince, pazarlık başlamadan bitti. Başkan Şener daha sonra görüşme için İstanbul'a gelen Souness'a teşekkür etti ve İskoç hocayla boğazda balık yedi.

SOUNESS FİYATA TAKILDI
Souness dün sabah sessiz sedasız ülkesine giderken, Şener diğer adaylara yöneldi. Trabzonspor Başkanı, "Kulübün şartları ortada... Souness ile fiyatta anlaşamadık. Diğer adaylara yöneleceğiz. Bu iş bir hafta içinde bitecek" diye konuştu. Bordo mavili takım, listenin birinci sırasına 56 yaşındaki Zaccheroni'yi koydu. Ünlü hoca, Milan, Inter ve Lazio gibi ekipleri çalıştırmıştı.