Aurelio bombası

Fenerbahçe, 5 milyon 250 bin Dolar ödemeye mahkum ettirdiği eski futbolcusuna kucak açtı. Real Betis'ten bir yönetici dün İstanbul'a geldi; sakat olan Aurelio, Kanarya'ya olumlu yanıt verdi

Çarşamba 10.06.2009
Güncelleme: Çarşamba 10.06.2009
ABONE OL
Transfere hızlı giren Fenerbahçe'nin, eski futbolcusu Mehmet Aurelio ile anlaştığı öğrenildi. Mehmet Topuz'un bonservisini alan, Bilica, Bekir ve Özer'i bitiren sarı lacivertli yönetim, bir bomba daha patlattı ve eski futbolcusunu tekrar renklerine bağladı. İddialara göre yönetim, Real Betis'in ikinci lige düşmesi sonrası Mehmet Aurelio ile masaya oturdu ve anlaştı. Fenerbahçe ile mahkemelik olan Brezilya asıllı oyuncuyu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu 5 milyon 250 bin Dolar ödemeye mahkum etmişti. Kurul Fenerbahçe'nin geçen sezon sonunda opsiyon hakkını kullanarak sözleşmesini 1 yıl daha uzattığı ancak opsiyon hakkının kendisini bağlamadığı gerekçesiyle sarı-lacivertli takımdan ayrılıp bonservisi bedelsiz olarak İspanya'ya transfer olan Aurelio ile ilgili konuda Fenerbahçe Kulübü'nü haklı bulmuştu. Bu gelişme üzerine Mehmet Aurelio sarı-lacivertli takıma yeşil ışık yakmaya başlamıştı. Mayıs ayında dizinden bir operasyon geçiren Aurelio, Eylül ayı başında sahalara dönebilecek.

REAL BETİS İSTANBUL'DA
Bu arada Real Betis'ten bir yöneticinin, sarı-lacivertli kurmaylarla görüşmek için İstanbul'a geldiği ve Fenerbahçe ile masaya oturduğu bildirildi. Kanarya, milli futbolcudan menajeri Bayram Tutumlu ile yollarını da ayırmasını istiyor.