Hakan Şükür'ü aradık

SABAH'a konuşan G.Saraylı Nonda, şampiyonluğu Hakan Şükür gibi lider bir oyuncunun eksikliği yüzünden kaybettiklerini itiraf etti

Salı 10.06.2009
Güncelleme: Çarşamba 10.06.2009
ABONE OL
Galatasaray'ın Kongolu yıldızı Nonda, ligin ardından ilk ve tek özel röportajını SABAH okurları için verdi. İşte sarı-kırmızılı takımdan ayrılması gündemde olan golcünün açıklamaları: "Bu sezon şampiyon olamadık çünkü lider bir oyuncunun eksikliğini çektik. Hakan Şükür bu görevi gerçekten iyi yapıyordu. Takımı etrafında topluyor ve motive ediyordu. Kaptanlardan Hasan Şaş sakatlığı yüzünden, Ümit Karan da az oynadığından dolayı bu görevi tam yerine getiremedi. Ayhan iyi bir kaptan ama Hakan Şükür gibi bir lider değildi. Bu sezon takım olmayı başaramadık. Olsak, uzak ara şampiyonduk. Ben Monaco ile 2004 Şampiyonlar Ligi finalini oynadığımda takımdaki tek yıldız Morientes'ti ama biz takım olmayı başarmıştık. Lincoln bir çok maçta takımın bir parçası olduğunu unuttu. Oyundan çıkarken hocaya yaptığı saygısızlık aynı zamanda bizeydi. Arda da onun kadar büyük yıldız ama onun böyle kaprisleri yok." Galatasaray ile bir yıl daha sözleşmesi olan Kongolu golcü, sarı-kırmzılı takımda kalmak istediğini ancak istenmemesi halinde İngiltere ve Fransa'dan gelen teklifleri değerlendireceğini belirtti.

Bülent Korkmaz Deschamps gibi
BÜLENT Korkmaz'ı Monaco'da beraber çalıştığı Deschamps'a benzettiğini belirten Nonda, genç teknik adama övgüler yağdırdı: "Korkmaz iyi bir teknik adam. Disiplinli ve çalışkandı. Benim kendisiyle hiçbir sorunum olmadı."

Skibbe'ye taktik veren futbolcular!
"SKİBBE inanılmaz yumuşak bir teknik adamdı. Onunla başarılı olmamız mümkün değildi. Takımda söz geçiremediği birkaç futbolcunun sözünü dinler, onlardan taktik tavsiyesi alırdı. Disiplin nedir bilmeyen bir hocaydı Skibbe."

Rijkaard ile disiplin gelir
"G.SARAY 1-2 takviyeyle çok rahat şampiyon olur. Başarının gelmesi için yıldızlara değil disipline ve takım ruhuna ihtiyacımız var. Geçen sezondan hepimizin ders çıkarması gerekiyor. Rijkaard tüm bu eksikleri teşhis edecek kapasiteye ve kariyere sahip bir teknik adam."