Hedefi büyük

Türk kökenli Alman Milli Takımı oyuncusu Mesut Özil, dünyanın en iyi futbolcuları arasına girmek istediğini söyledi.

Çarşamba 10.06.2009 22:07
Güncelleme: Çarşamba 10.06.2009 22:07
ABONE OL
Alman Birinci Ligi (Bundesliga) takımlarından Werder Bremen'de forma giyen Türk kökenli Alman Milli Takımı oyuncusu Mesut Özil, dünyanın en iyi futbolcuları arasına girmek istediğini söyledi.

Sportbild adlı spor dergisi, Mesut'un, sezon boyunca kendini ispatladığını belirterek, ''Hedefim, dünyanın en iyi oyuncuları arasına girmek. Bunun için çok çalışmam lazım'' şeklinde konuştuğunu yazdı.

İsveç'te düzenlenecek U 21 Avrupa Şampiyonası'nda ilk kez bir uluslararası şampiyonluk kazanmak istediklerini ifade eden Mesut, bunu başarmak için güçlü bir ekibe sahip olduklarını ancak rakiplerini de küçümsemediklerini kaydetti.

Manchester City, Arsenal, FC Valencia ve Juventus gibi kulüplerin kendisiyle ilgilendiklerinin hatırlatılması üzerine de Mesut, bazı tekliflerin bulunduğunu ancak Werder Bremen'de 2011 yılına kadar sözleşmesi olduğunu ifade etti. Mesut, her karşılaşma öncesinde ellerini açarak dua ettiğini sözlerine ekledi.

Almanya U 21 Milli Takımı Teknik Direktörü Horst Hrubesch de Mesut'ta bir maçı kazanabilecek kalitenin bulunduğunu söyledi.