Mustafa Sarp'a imza, Eken'e vefa

Galatasaray transferde ilk siftahını Mustafa Sarp ile yaparken, imza törenine davet edilen efsane yıldız Bülent Eken'e gösterilen vefa güne damgasını vurdu

Salı 10.06.2009
Güncelleme: Çarşamba 10.06.2009
ABONE OL
Galatasaray yeni sezonun ilk imzasını Mustafa Sarp'a attırdı. Bursaspor ile sözleşmesi sona eren milli oyuncu, sarı-kırmızılı kulüple sezon ortasında prensipte anlaştıktan sonra dün Florya'da kendisini 3 yıllığına sarı-kırmızılı yapan sözleşmeyi imzaladı. Transferinde payı olduğunu düşündüğü Bülent Korkmaz'a da teşekkür eden Mustafa Sarp "Ben, fanatik bir Galatasaraylı olan Mehmet Sarp'ın oğluyum. Buraya gelmemde Galatasaray formasına, renklerine olan düşkünlüğümün etkisi mutlaka var. Rijkaard ile çalışacağım için çok mutluyum" dedi. Sarp, yeni takımı Galatasaray'da 16 numaralı formayı giyecek.

Dİ STEFANO MODELİ VEFA ÖRNEĞİ
Mustafa Sarp'ın imza törenine Haldun Üstünel'in vefa organizasyonu damga vurdu. Kulübün efsane futbolcularından Bülent Eken'i törene davet eden genç yönetici, ''Kulübümüzü geçmişine adları şerefle yazılmış isimleri unutmadığımızı göstermek için yeni bir uygulama başlatıyoruz. İmza törenlerimizde efsane yıldızlarımız da yer alacak" dedi. Üstünel'in, Real Madrid'in düzenlediği imza törenlerinin tamamında yer alan efsane futbolcu Di Stefano örneğinden ilham aldığı öğrenildi.

Reçete Rijkaard'da
Galatasaray Futbol Şubesi Sorumlusu Haldun Üstünel, teknik direktör Rijkaard'ın Galatasaray'ın geride kalan sezonda kötü performans gösterdiği maçların kasetlerini özellikle istediğini ve eksikleri kendisinin belirleyeceğini belirtti. Üstünel, 8 aydır takip ettikleri oyuncuların listesini Hollandalı teknik adama verdiklerini, Hasan Şaş, Ümit Karan ve Aykut Erçetin ile ise yollarını ayırdıklarını ifade etti.