Trabzonspor'da gündem Eriksson

Çarşamba 10.06.2009 15:16
Güncelleme: Çarşamba 10.06.2009 15:16
ABONE OL
Teknik Direktör arayışlarını 4 koldan sürdüren Trabzonspor'un gündemindeki yeni isim İsveçli teknik direktör Sven-Goran Eriksson oldu.

Trabzonspor son olarak Meksika Milli Takımını çalıştıran Sven Goran Eriksson'u gündemine aldı. İskoç teknik adam Souness'la anlaşamayan Bordo-mavililerin şimdiki hedefinde ise Eriksson var. Birçok teknik adam alternatifi üzerinde duran Trabzonspor işi sıkı tutuyor. Kariyer sahibi bir teknik adamı takımın başına getirmek için uğraş veren Sadri Şener, yurt dışında çalışmalarını sürdürüyor.

Türkiye ile Avrupa arasında mekik dokuyan Şener, ses getirecek bir ismi takımın başına getirmenin mücadelesini veriyor. Klaus Toppmoller ile görüşen ancak bu teknik adamın süre istemesi vöe net bir cevap vermemesi üzerine zaman kaybetmek istemeyen Bordo-mavili yönetim gündeme 51 yaşındaki Eriksson'u aldı.

Teknik adam konusunda tek yetkili olan Sadri Şener'in görüşmeleri sürdürdüğü öğrenildi. Bu arada, Trabzonspor'un İsveçli teknik adam Sven Goran Eriksson ilgilendiği İngiliz basınında da yer aldı.