20 yılın en kötüsü!

G.Saray Başkanı Polat: "20 yıldır bu kulübün içindeyim. Bu en başarısız ve talihsiz sezon oldu. Rijkaard ile en doğru isim olduğu için anlaştık" dedi

Perşembe 11.06.2009
Güncelleme: Perşembe 11.06.2009
ABONE OL
Galatasaray Kulübü'nün aylık divan kurulu toplantısında konuşan Başkan Adnan Polat 5.sırada bitirdikleri sezon için "20 senedir kulübün içindeyim. Bu sene, futbol hayatımdaki en kötü sezonlardan biri. En talihsiz, en başarısız sene' yorumunu yaptı. Rijkaard transferiyle camiada morallari yerine getiren Polat, Hollandalı teknik adam için " Rijkaard'la, en doğru isim olduğunu düşünerek anlaştık" dedi. Polat federasyon ile ilgili ise, "Federasyon ile kavga niyetimiz yok, ama federasyon Türk futbolunu yönetirken kurallara uymalı. Her kulübe eşit mesafede durmalı. Genç bir arkadaşımız federasyonun başında. Artık tecrübe kazanmıştır. Dilerim ki, gelecek dönem beyaz sayfa açarız" diye konuştu.

STAT İÇİN BAŞBAKAN DEVREDE

Türk Telekom Arena'da yaşanan sıkıntıların giderilmesi yönünde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın müdahil olduğunu belirten Adnan Polat, Riva arazisiyle ilgili olarak ise inşaat ruhsatının temmuz ayında alınmasını beklediklerini kaydederek, ''Artık kemikleri alınmış bonfile haline geldi. 1 Eylül tarihinde kazma vurulup inşaata başlanabilir, ancak ruhsat harcı bile 5 milyon dolar tutuyor. Orada 830 villa yapılacak'' dedi.

GS Mobile hayal kırıklığı!
ADNAN Polat, GS Mobile projesinde şu ana kadar yalnızca 12 bin 500 aboneye ulaşılabilmesinden yakındı. Sarı-kırmızılı kulübün gelirlerini artırabilmek için çaba sarf ettiklerini belirten Polat, sadece geçen sezon 172 milyon dolarlık sponsorluk anlaşması yaptıklarına dikkat çekti. Bu arada Divan Kurulu üyelerine mali yapı ile ilgili bilgi veren kulüp üyesi Murat Ece, Şubat 2009 itibariyle kulübün borcunun 205 milyon dolar (346 milyon TL) olarak görüldüğünü aktardı. Ece, Türk Telekom Arena'dan elde edilecek gelirin, Sportif A.Ş. ile Futbol A.Ş.'nin birleştirilmesi için kullanılmasının büyük önem arz ettiğine dikkat çekti.