Aragones'le Daum'u kıyasladı

Perşembe 11.06.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 11.06.2009 16:53
ABONE OL
Fenerbahçe ve teknik direktörleri hakkında da ilginç değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, bu yıl ligin çok renkli geçeceğine inandığını söyledi.

Erdoğan'ın değerlendirmeleri şöyle:

"Fenerbahçe'de herhalde sadece teknik direktör transferi ile yetinilmeyecek. Geçen yıl Aragones'in alınışında zamanlama bence çok yanlıştı. Adamacağız geldi. Elinde kimleri bulduysa onlarla yola devam etti. Transferler ondan önce yapılmıştı. Aragones geldikten sonra mecvutlarla götürdü. Şimdi Daum'un Fenerbahçe'yi tanıma noktasında, Türk futbolunu tanıma noktasında deneyimi var. Daum'in intibakı daha rahat olarak. Daha faydalı olabilir. Yeni transferler konuşuluyor. Bu yıl ligin çok renkli olacağını düşünüyorum. Rijkaard da çok başarılı bir insan."

ABD Profesyonel Basketbol Ligi'nde (NBA) forma giyen milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu'na da teşekkürlerini ileten Başbakan Erdoğan, "Bugün kendisini arayacağım. Gerçekten bizim için ABD'de bir Türk olarak Türkiye'nin tanıtımı noktasında büyük bir rol üstlendi. Hidayetle ilgili dolar banknotunun üzerinde reklamda kullanılmış olması çok güzel. Bunlardan dolayı sevgilerimi gönderiyorum. Kendisiyle gurur duyuyoruz. Tabii Mehmet de aynı şekilde" diye konuştu.