"Orada bir hoca varken konuşmam yasaklandı"

Daum, "F.Bahçe'deki görevinize başladınız mı?" sorusuna "Orada bir hocanın sözleşmesi varken, benim konuşmam yasaklandı" yanıtını verdi

Perşembe 11.06.2009
ABONE OL
F.Bahçe'nin yeni teknik direktörü Christoph Daum, sözleşmesindeki bir maddeyi kullanarak Köln'den ayrıldığını söyledi. Daum, "Die Welt Online" adlı internet sitesine verdiği röportajda, Köln''ü yarı yolda bıraktığı yönündeki eleştirilere karşı çıkarak, "Açıklıkla söylüyorum ki, ben doğru davrandım. Sözleşmeyi bozmadım. Sözleşmede var olan bir maddeyi kullandım. Şimdi başı dik olarak yeni görevlerime konsantre olabilirim" dedi. "Fenerbahçe'deki yeni görevinize başladınız mı?" şeklindeki bir soruya karşılık, Daum, "Ben yeni iş verenim hakkında bir şey söyleyemem. Orada bir teknik direktörün sözleşmesi olduğu için bu konuda bir şey söylemem yasaklandı" şeklinde konuştu. ÇOK

TAKIMI REDDETTİM
Köln'ün ikinci ligde bulunduğu dönemde takımın başına geçtiğinde hayatının en büyük riskini aldığını belirten Daum, o dönemde Şampiyonlar Ligi'nde oynayan ve daha yüksek talepleri olan takımları reddettiğini ifade etti. Alman teknik adam, "Türkiye'deki sözleşmenizden çıkabilme yönünde bir madde var mı?" yönünündeki bir soruya karşılık, "Hayır" cevabını verdi.


AĞLATAN AYRILIK:

Daum'un eşi Angelica, Daum'un Köln kulübündeki bürosunu boşalttı. Angelica Daum'un, kızı ve çocuk bakıcısıyla ile eşyaları boşaltırken gözlerinden yaş geldiği belirtildi.

Özertamam, Sercan zor!
F.BAHÇE Ankaralı Özer ile her konuda anlaşırken Ankaraspor'un indirim yapmasını bekliyor. Başkent ekibi 6 milyon Euro olan rakamı 5'e düşürdü. Ama F.Bahçe 4 milyon Euro'da diretiyor. Sercan cephesinde de durum aynı. Genç futbolcu F.Bahce'ye "Evet" dedi ama bonservisi el yakıyor. Bursa Başkanı İbrahim Yazıcı, "Süper bir teklif gelirse o zaman Sercan'ı satarız" dedi. Sercan'ı G.Saray da istiyor.