Sona gelindi

Yurt dışından dönen başkan Sadri Şener, Eriksson ile görüştüğünü söyleyip, "Yarına (bugün) dek süre verdik. Yardımcı olarak da Tugay'ı önerdik" dedi

Perşembe 11.06.2009
ABONE OL
Trabzonspor'da yabancı teknik adam arayışlarında sona gelindi. Hafta başından bu yana yurt dışında bulunan başkan Sadri Şener, dün kurmayları ile birlikte İstanbul'a döndü. Graeme Souness ile anlaşamayan, Alberto Zaccheroni ile görüşen ve İtalyan hocaya takımın CD'lerini veren bordo-mavili başkan, Türkiye'ye gelmeden önce son olarak Sven-Goran Eriksson ile biraraya geldiğini kaydetti. Şener, "Eriksson ile olumlu bir görüşme yaptık. Yardımcısı olarak da Tugay Kerimoğlu'nu önerdik, kendisi de bu durumdan son derece memnun oldu. Eriksson bize yarın (bugün) son kararını bildirecek" açıklamasını yaptı.

TUGAY DA 'OLUR' DEDİ
Şener, Tugay Kerimoğlu'nun Eriksson'un gelmesi halinde tekliflerini kabul ettiğini söyledi. İsveçli hocanın kariyeri başarılarla dolu. Göteborg, Benfica ve Lazio ile şampiyonluk yaşayan Eriksson, 2001-2006 yılları arasında İngiltere Milli Takımı'nı, son olarak da Meksika Milli Takımı'nı çalıştırdı. Öte yandan 13-26 Temmuz'da yeni sezona Hollanda'da hazırlanacak Trabzonspor, Alman takımı Bochum ve Belçika şampiyonu Standard Liege ile hazırlık maçları yapacak.

BULUŞMANIN FOTOĞRAFI

Başkan Şener ve yönetici Mahmut Aksu, Lizbon'da Eriksson ile biraraya geldi. Görüşmeyle ilgili SABAH'a konuşan Şener, "Trabzonspor'a marka bir ismi getirmeye çalışıyoruz. Hocadan yanıt bekliyoruz" dedi.