Yıldırım'ın bir sözü yeterdi

Perşembe 11.06.2009 14:39
Güncelleme: Perşembe 11.06.2009 14:41
ABONE OL
Transferi Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında soruna neden olan Kayserisporlu Mehmet Topuz'un menajeri Metin Korkmaz, Kayserispor'la olan sözleşmenin geçerli olup olmadığı konusunda çalışma yaptıklarını söyledi.

Radyospor'da açıklamalarda bulunan Metin Korkmaz, Kayserispor'un Futbol Federasyonu'na zamanında tescil yaptırmadığı gerekçesiyle sözleşmenin geçersiz olduğu iddialarına değinerek, ''Şirket avukatlarımızla Kayserispor'un Mehmet Topuz'la olan sözleşmesinin geçersiz olup olmadığı konusunda çalışma yapıyoruz. Ama tabii net bir durum söz konusu değil. Eğer böyle bir şey varsa, zaten federasyon da açıklama yapar, biz de net fikrimizi söyleriz'' dedi.

Mehmet Topuz'un yaşanan durum nedeniyle psikolojik problemler yaşadığını kaydeden Korkmaz, ''Biz menajerliği bıraktık, psikolog olarak Mehmet'in yanındayız. Ama çok zor bir süreç yaşıyor. Psikolojisi iyice bozuldu. Sayın Recep Mamur'a ve Süleyman Hurma'ya çağrıda bulunuyorum. Lütfen anlayış göstersinler bu işi çözelim. Anlaşırlar ise Fenerbahçe'ye de gider, Beşiktaş'a da. Yeter ki bir ortak noktada buluşalım'' ifadelerini kullandı.

BEŞİKTAŞ'A SÖZ VERDİK


Yaşanan durum nedeniyle çok sıkıntılı olduklarını aktaran Korkmaz, Mehmet Topuz'un yarın Kayseri'ye gideceğini ve olayların ne yönde seyredeceğinin kendileri için çok önemli olduğunu aktarırken, şunları söyledi:

''Benim Beşiktaş Kulübü'ne rest çektiğim ya da ültimatom verdiğim doğru değil. (Bonservisi alın, yoksa Fenerbahçe'ye imza atarız) demedim. Biz Beşiktaş'a söz verdik. Yıldırım Demirören ve ekibi de taahhütlerini yerine getirmek için uğraşıyor. Tabii bu süreç alacak. Biz sözümüzü tutmak zorundayız ama bu işin sonu ne olur, iş nereye varır, inanın şu saatten itibaren ben de kestiremiyorum. Hiçbir Fenerbahçeli yöneticiyle görüşmedim. Beşiktaşlı yöneticilerle görüştük ve bir an önce bu işi sonuçlandırmalarını istedik. Bundan sonra biz gelişmeleri sadece Kayseri'den izleyeceğimizi söyledik. Umarım en kısa zamanda sonuçlanır ve Mehmet'in kafası da rahatlar.''

-''AZİZ YILDIRIM, (MEHMET TOPUZ'U GETİR) DESEYDİ''-

Mehmet Topuz'un transfer sürecine açıklık getiren Korkmaz, Kayserispor'un kendilerinden teklif istemesi sonrası ilk Fenerbahçeli yöneticilerle temas kurdukları ifade ederken, sarı-lacivertli kulübün Kayserispor'la görüşmeyi tercih etmesi nedeniyle tercihlerini Beşiktaş'tan yana kullandıklarını anlattı.

Fenerbahçeli yetkililerin, (Futbolcuyla görüşme zaman alır) diyerek, önce Kayserispor'la görüşmek istediklerini dile getiren Metin Korkmaz, ''Biz de bunun üzerine Fenerbahçe'nin teklifini askıya alıp, Beşiktaş'la görüştük. Beşiktaş'ın teklifi daha ciddi olduğu için uzlaştık. Aslında sayın Aziz Yıldırım'la salı günü görüşmüştük ve çarşamba günü İsviçre'ye gidecekti.

Sayın Yıldırım bana, (Al Mehmet Topuz'u getir) deseydi, biz gidip Fenerbahçe'ye imza atacaktık, bu spekülasyonların hiçbirisi de olmayacaktı'' şeklinde konuştu.

KAYSERİSPOR'DAN ALDIĞININ BİRAZ FAZLASINA BEŞİKTAŞ'A İMZA ATTIK

Metin Korkmaz, Mehmet Topuz'un Beşiktaş'a, Kayserispor'dan aldığı ücretin biraz üzerinde bir rakama imza attığını, Fenerbahçe ile ise para pazarlığı yapmadıklarını kaydetti.

Kendisinin transferden, Mehmet Topuz Beşiktaş'a da gitse, Fenerbahçe'ye de gitse aynı ücreti alacağını söyleyen Korkmaz, kendisiyle ilgili şike iddialarına da tepki göstererek, ispatlanması halinde ise menajerliği bırakacağını ifade etti.