Birleşme askıya alındı

Ankaragücü ile Ankaraspor'un birleşmesi bu sezon için askıya alındı.

Cuma 12.06.2009 15:11
ABONE OL
Futbol Federasyonunun olağan genel kurulunda, Ankaragücü Kulübü Baskanı Cengiz Topel Yıldırım ile Ankaraspor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Gökçek, basına yaptıkları ortak açıklamada, birleşmenin bu sezon için askıya alındığını söylediler.

Ahmet Gökçek, bu birleşmeyi Ankaragücü'nden daha fazla istediklerini belirterek, ''Biz, Ankaragücü ile birleşmekten onur ve gurur duyarız. Bu birleşmenin Ankara için çok faydalı olacağına da inanıyoruz. Birleşmeyi daha fazla isteyen taraf biz olduğumuz için, sezonun ikinci yarısından itibaren daha fazla yıpranan taraf da bizdik'' dedi.

Gökçek, birleşmedeki tek şartlarının eşit sayıda delege ve yöneticinin olması olduğunu ifade ederek, ''Ancak, bu tek şartımız da Ankaragücü tarafından destek görmedi. Biz de daha fazla beklemeden, bu birleşmenin bu sezon olamayacağı kanaatine vardık ve hocamızı aramaya başladık. Transferlerimizi de bu kapsamda gerçekleştireceğiz'' diye konuştu.

Ahmet Gökçek, kendileri için bu birleşmede zaman mefhumu olmadığını da vurgulayarak, ''Bizim için bu birleşmede zaman mefhumu yok. Bugün yarın, 10 gün sonra veya bir kaç ay sonra gerçekleşebilir. Her şeyi zamana bıraktık, ancak birleşmenin gerçekleşmesi için de temaslarımızı sürdüreceğiz'' dedi.
Ankaragücü Kulübü Başkanı Cengiz Topel Yıldırım ise birleşme sürecinin uzamasının kendilerini de Ankaraspor kadar yıprattığını dile getirerek, şöyle konuştu:

''Bu yıpranmanın tek taraflı olduğunu düşünmek hata olur. Biz de en az Ankaraspor kadar yıprandık. Elbette ki bizim de düşüncemiz birleşmeden yana. Ancak, gördük ki bunun bu sezon olması pek mümkün değil. Biz de transfer çalışmalarımıza hız verdik. Şunu da unutmamak gerekiyor, birleşme belki 1 ay belki 5 ay belki de sezon ortasında gerçekleşebilir. Onu o zaman düşünürüz.''