Günün içinden

Cuma 12.06.2009
Son Güncelleme: Cuma 12.06.2009
ABONE OL
Kırmızı karta siyah kart!
Konya 2. Amatör Küme B Grubu'nda, Durak Ömer Akkanat YİBO-Doğanbey Belediyespor maçında futbol tarihine geçecek olaylar yaşandı. 10 futbolcusu ceza kurulunda olduğu için sahaya 9 kişi çıkan Doğanbey, 4. dakikada 1-0 geri düştü. Golden sonra topla elle oynayan ve bir de kendi kalesine gol atan Ahmet Cirik çift sarı karttan oyundışı kalınca, üstündeki çilokata ve sakızlardan çıkan oyuncak paraları hakemin yüzüne savurdu. Yine Doğanbey'den Hüseyin Yapıcı da topu elle oynama ısrarı yüzünden iki sarı kartla oyundışı kaldı. Yapıcı kırmızıya, tozluğundan çıkardığı siyah kartla cevap verince hakem Hulusi Akırşan şaşkınlık yaşadı. Doğanbey'de 15. dakikada da bir oyuncu sakatlanınca, kurallar gereği maç tatil edildi.

Melis Sözer tarihe geçti

Türkiye'nin tenisteki yeni yeteneği Melis Sezer, junior kategorisinde Wimbledon Tenis Turnuvası'na katılma hakkı kazandı. Bir ilke imza atan ENKA'nın sporcusu Melis, şu anda dünya sıralamasında kendi grubunda 123. sıraya yükselerek bir ilki daha gerçekleştirdi.

Doker koordinatör oldu

Atletizm Federasyonu Genel Sekreteri Nihat Doker'e yeni görev. Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak, uluslararası görevleri de bulunan Nihat Doker'i 2011 Trabzon Avrupa Olimpik Gençlik Festivali Genel Koordinatörlüğü'ne atadı.

Çalışkan' a son görev
Kalp krizi sonucu önceki gün vefat eden Türk bisiklet tarihinin önde gelen sporcularından Rıfat Çalışkan, toprağa verildi. Rıfat Çalışkan'ın Ulucami'de düzenlenen cenaze törenine, ailesi ve yakınları ile Bursa Valisi Şahabettin Harput, Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Gençlik Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar da katıldı.

Önder Külçebaş Antalya'da
Beko Basketbol Ligi'nin güçlü takımlarından Antalya Büyükşehir Belediyespor, sezonun ilk transferini, Ankara Casa TED Koleji'nden Önder Külçebaş'ı transfer ederek yaptı.