Rijkaard'ın raporu

Bu akşam İstanbul'a beklenen Hollandalı teknik adam raporunu da hazırladı. Rijkaard; Baros, Arda, Kewell, Servet, Barış, Ayhan, Mehmet Topal, Hakan Balta ve Sabri'nin mutlaka kalmasından yana

Cuma 12.06.2009
Güncelleme: Cuma 12.06.2009
ABONE OL
Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Frank Rijkaard'ın gelişi bugüne kaldı. Bu akşam İstanbul'a gelmesi beklenen Hollandalı teknik adamın, yanında götürdüğü cd'lerden Galatasaray'ın geçen sezonki maçlarını incelediği ve detaylı bir rapor hazırladığı öğrenildi. Rijkaard, raporunu sarı-kırmızılı yöneticilere sunacak ve son değerlendirme ortaklaşa yapılacak. Hem gidecek hem de kalacak futbolcular konusunda son kararlar bu toplantıda verilecek.

9 İSMİ MUTLAKA İSTEDİ
Rijkaard raporuyla ilgili bilgileri Hollanda'ya gelen futbol şubesi sorumlularından Haldun Üstünel ile paylaştı. Rijkaard'ın Üstünel'e "Baros, Kewell, Servet, Arda, Barış, Ayhan, Mehmet Topal, Hakan Balta, Sabri kalmasını istediğim isimler" dediği, bunların dışında yönetimin göndermek istediği futbolculara saygı duyacağını belirttiği öğrenildi. Bu isimler arasında yurt dışından teklifler aldıkları öne sürülen M.Topal, Servet ve Hakan Balta'nın da bulunması dikkat çekti. Galatasaray yönetimi, Mehmet Topal için İspanya, Servet için de Fransa'dan gelen tekliflere teknik direktör Rijkaard ile konuşmadan yanıt vermeyecek. Rijkaard, Lincoln hakkında ise Brezilyalı yıldızla konuştuktan sonra son kararını verecek.