Emaneti eliyle aldı getirdi

Fenerbahçe Başkanı Yıldırım, Mehmet Topuz'un transferini dün resmen bitirdi. Gece yarısı Kayseri'ye giden Yıldırım, bir grubun Kayseri'de 'misafir' ettiği Topuz'u önce teslim aldı, sonra imza attırıp İstanbul'a getirdi

Cumartesi 13.06.2009
Güncelleme: Cumartesi 13.06.2009
ABONE OL
Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında Mehmet Topuz için yaşanan kapışma dün inanılmaz boyutlara ulaştı, transfere siyaset dünyası da karıştı... Olaylar Mehmet Topuz'un günlerdir kaldığı Antalya'daki otelden ayrılmasıyla başladı. Ailesiyle birlikte Kayseri'ye dönen yıldız futbolcuyu burada bir partinin gençlik kollarına bağlı genç bir grup karşıladı ve yıldız futbolcuyu bir evde misafir ettiler. Bu grup buraya Kayserispor Başkanı Recep Mamur'u da çağırdı. Mehmet'i Beşiktaş kulübüne vermesini isteyen bu gruba Mamur, "Biz Fenerbahçe ile anlaştık. Siz Aziz Yıldırım'la konuşun" yanıtını verdi. Mamur'un burada "Fenerbahçe'de oynamak istemiyorsan bunu Aziz Yıldırım'a kendin söyle" dediği Mehmet'in de, "Bunu ben söyleyemem" yanıtını verdiği öğrenildi. Bu gelişmeleri İstanbul'da öğrenen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım dün gece Sabiha Gökçen'den özel bir uçakla Kayseri'ye hareket etti. Kayseri'de hareketlilik olduğunu öğrenen Yıldırım'ın yanına bazı 'hatırlı dostları'da aldığı, söz konusu gençlik kollarına yakın olan bir partiye mensup bazı milletvekillerini de devreye soktuğu öne sürüldü. Yıldırım'ın 'hatırlı dostları'nın devreye girmesiyle Topuz'u misafir eden grup, 'emaneti' Kayserispor Tesisleri'ne götürdü. Kente iner inmez tesislere giden Yıldırım burada Topuz ile ilk kez biraraya geldi. Yıldırım'ın önüne koyduğu 3 yıllık sözleşmeye imza atan Topuz gece 01.30 sularında Yıldırım'ın özel uçağına binerek Sabiha Gökçen'e hareket etti. Yıldırım ve Topuz saat 02.20 sularında İstanbul'a indiler. Aziz Yıldırım kendi kullandığı cipine bindirip yanına korumalarını oturttuğu Topuz'u, aracı hareket ettirmeden önce arkasına bakıp bir kez daha kontrol etti ve yola öyle çıktı. 3 yıllık sözleşmeye imza atan Mehmet yıllık 2.3 milyon euro, Kayserispor ise 9 milyon euro bonservis bedeli ile Gökhan Emreciksin'i alacak.

ÖZEL UÇAĞIYLA UÇURDU, KENDİ CİPİYLE GÖTÜRDÜ
Saat 22.20: Aziz Yıldırım İstanbul'dan özel uçağıyla ayrılırken yanında Cemil Turan, Şekip Mosturoğlu ve bazı hatırlı dostları vardı.
Saat 00.30: Yıldırım, Kayserispor Tesisleri'nde Mehmet Topuz'a imza attırdı.
Saat 01.30: Yıldırım'ın özel uçağı içinde Topuz'la birlikte havalandı.
Saat 02.20: Yıldırım, Sabiha Gökçen'den çıkıp cipinin başında Topuz'u bekledi. Aracın arkasına binen yıldız futbolcunun yanına korumalarını oturtan başkan Yıldırım direksiyona da kendi geçerek Topuz'u oteline götürdü.

YUMRUK YUMRUĞA!
Kayserispor tesislerinde Mehmet Topuz transferi için görüşmeler sürerken aynı firmanın iki menajeri yumruk yumruğa kavga etti. Mehmet'i Beşiktaşlı yapmaya çalışan Metin Korkmaz ile, Fenerbahçe tarafı ile görüşmeleri sürdüren Hakan Şirin'in görüşmeler esnasında önce tartıştıkları ardından yumruklaştıkları öğrenildi. Kavgayı görüşmedeki yöneticilerin ayırdığı öğrenildi.

DEMİRÖREN'E ELEŞTİRİ
Tekirdağ Beşiktaşlılar Derneği'nin açılışına katılan Beşiktaş Asbaşkanı Levent Erdoğan, Mehmet Topuz konusunda ilginç bir açıklama yaptı. Erdoğan, "Topuz'un ismi çıktı, hadise ne hale geldi. Bu tip transferler bitme noktasına kadar getirilmeli. İmza olmadan açıklanmasının sakıncaları olduğunu öğrenmiş olduk" dedi. Erdoğan'ın bu sözlerle transferi yapmaya çalışan Yıldırım Demirören'i eleştirdiği düşünülüyor.