Babama armağan

İtalya maçının yıldızı Birsel Vardarlı, bu galibiyeti gelecek hafta kutlanacak Babalar Günü dolayısı ile babasına adadığını söylerken, "Kaybetmeyi hiç düşünmeyen arkadaşlarımı da kutluyorum" dedi

Pazar 14.06.2009
Güncelleme: Pazar 14.06.2009
ABONE OL
Avrupa Bayanlar Basketbol Şampiyonası'nda İtalya karşısında gösterdiği 18 sayı, 9 ribaundluk performansıyla büyük övgü alan milli takımımızın oyun kurucusu Birsel Vardarlı, "Bu maçı Babalar Günü için babama armağan ediyorum" dedi. Fibaeurope. com'da İtalya maçındaki başarılı oyunu için, "1.73'lük boyuna rağmen takımının en çok ribaund alan ismiydi" yorumu yapılan Birsel, "İtalya karşısında bir an bile bile kaybetmeyi düşünmeyen takım arkadaşlarımı da kutlarım. Zaten galibiyet takım oyunu ile geldi. Sakatlıklar gerçekten bizi olumsuz etkiledi. Ama sonuçta sistemimiz 1-2 oyuncu üzerine kurulu değil. Her maçta farklı bir isim parlayabiliyor. Tabii ki diğerleri özellikle Nevriye aramızda olsaydı pota altında daha etkili olabilirdik. Ama bunu iyi savunma ile kapattığımızı düşünüyorum. Herkes birbirine yardımcı oluyor. Zaten bizi de iyi bir takım yapan faktör bu" diye konuştu.

DAHA DA İYİ OLACAĞIZ
Antrenör Ceyhun Yıldızoğlu'nun takıma özgüven kazandırdığını söyleyen milli basketbolcu, "Biz de sahada bu şekilde en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Gerginliğin hiçbir şekilde faydası olmayacağı ortada. Bunu yaşayan takımlar var. Örneğin İtalya, bize karşı beklediğimiz kadar sıkıntı yaratmadı. Gergindiler. Ve belki de bu yüzden gerçek oyunlarını sahaya yansıtamadılar" dedi.

Birsel asist kraliçesi
AVRUPA Şampiyonası'nda 4 maç sonunda Birsel Vardarlı, toplamda 20, ortalamada da 5 ile asist sıralamasında 1. durumda. Fransız oyun kurucu Celine Dumarc da toplam 19 ve 4.8 ortalama ile ikinci.

Hedef ilk 5'e girmek
FEDERASYONUN Bayan Basketbolu Sorumlusu Jülide Sonat, "Hedefimiz ilk 5'e girip, Dünya Şampiyonası biletini almak. Ama bir de madalya kazanırsak çok daha mutlu oluruz" şeklinde konuştu.