Florya'da üçlü zirve: Polat-Rijkaard-Sezgin

Hollandalı hoca ve yardımcısı Neeskens Florya'daki ilk gün başkan Polat ve Sezgin ile transferi görüştü. Lincoln'e de kötü haber var

Pazar 14.06.2009
Güncelleme: Pazar 14.06.2009
ABONE OL
Cuma gecesi İstanbul'a gelen Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, Florya Tesisleri'ne kapandı. Dün sabah tesislere gelen ve Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin ile masaya oturan Rijkaard ile birlikte antrenör Johan Neeskens de toplantıdaydı. Sezgin'in Hollandalı teknik adama yurt içinde izlenen ve transferini düşünülen isimlerin kasetlerini izlettiği ve istatistiklerini paylaştığı öğrenildi. Başkan Adnan Polat'ın da kısa bir süreliğine katıldığı zirvede Lincoln'ün de gündeme geldiği, ancak Rijkaard'ın Brezilyalı ile ilgili olumsuz görüş bildirdiği öne sürüldü. Yarın ülkesine dönecek Hollandalı hoca 2-3 gün içinde eşyalarını toplayıp İstanbul'a gelecek ve Galatasaray 22 Haziran'da sezonu açacak. Rijkaard'ın milli takımlarda yer alan yerli ve yabancı oyunculara sadece 3 gün ekstra izin vermesi dikkat çekti.

Neeskens'ten takıma övgü
GALATASARAY'IN yeni teknik direktörü Rijkaard'ın yardımcısı, ünlü futbol adamı Johan Neeskens, takımda yüksek potansiyele sahip oyuncuların olduğunu söyledi. Galatasaray'ın son birkaç yıl içinde büyük gelişme kaydettiğini ifade eden Neeskens,"Takımda yüksek potansiyelli oyuncular var. Bu da takımla daha kolay anlaşmamız için zemin hazırlıyor" dedi. Neeskens'in PAF takımdan kamp için oyuncu seçeceği bildirildi.