Lewis'in zor günleri

Pazar 14.06.2009 12:26
Güncelleme: Pazar 14.06.2009 12:26
ABONE OL
ABD Profesyonel Basketbol Ligi'nde (NBA), Orlando Magic'de forma giyen Hidayet'in takım arkadaşı Rashard Lewis, bir yandan Los Angeles Lakers'a karşı şampiyonluk mücadelesi verirken diğer taraftan da aile sorunları nedeniyle zor günler geçiriyor.

NBA'in en pahalı oyuncularından biri olan ve bu sezon ilk kez All-Star seçilen Rashard Lewis, erkek kardeşi 21 yaşındaki Dorian'ın kanser hastası olduğunu öğrendi. Hastalığın tedavisine başlandıktan kısa bir süre sonra da 1 yaşındaki kızı Gianna nedeni henüz saptanamayan bir virüs sebebiyle Nisan ayı ortalarında hastaneye kaldırıldı.

Bu sırada, Magic formasıyla play-off mücadeleleri veren ve Hidayet ile birlikte takımın sayı yükünü karşılayan Lewis, Florida ekibinin Doğu Konferansı'nda Philadelhia 76ers, Boston Celtics ve Cleveland Cavaliers ile yaptığı mücadelelerdeki galibiyetlerde önemli katkı ortaya koydu.

Orlando'nun yerel gazetesi Sentinel'de yer alan habere göre, Lewis'in erkek kardeşi Dorian'ın tedavisi bu hastalıkta uzman doktorların bulunduğu Houston kentinde sürüyor. Annesinin kemoterapi tedavisi gören kardeşiyle birlikte bu şehirde olduğu öğrenilirken, Lewis'in de zaman buldukça Houston'a gittiği kaydedildi.

Takımın en fazla sayı ortalamasına sahip oyuncusu Rashard Lewis'in küçük kızı Gianna'nın ise yıldız basketbolcu play-off ve finallerde mücadele verirken 1 aydan fazla hastanede kaldığı bildirildi. Haziran ayı başında hastaneden taburcu edilen küçük kızın sağlık durumunun iyiye gittiği ifade edildi.

HİDAYET: LEWİS, AİLEVİ SORUNLARINA RAĞMEN ELİNDEN GELENİ YAPIYOR

Lewis'in takım arkadaşı Hidayet Türkoğlu, yıldız oyuncunun sorunlarını bildiğini söylerken, ''Rashard çok zor bir süreçten geçiyor. Özellikle kızının sağlık problemleri nedeniyle play-off'larda performansını tam ortaya koyamadı. Ona rağmen takımın benimle birlikte en çok sayı üreten oyuncusu. İnşallah kardeşinin sağlık sorunları da düzelir'' dedi.

Magic antrenörü Stan Van Gundy de Lewis'in özel hayatındaki sorunların performansındaki iniş ve çıkışların nedeni olduğunu bildiğini kaydetti.

Orlando Magic'in ilk beşinde yer alan Rashard Lewis, konferans finallerinde 18.3 sayı ortalaması ile mücadele etti. NBA finallerinde de 17.3 sayı ortalamasına sahip olan Amerikalı basketbolcu, normal sezondaki 19.0'lık ortalama ile Florida ekibinin en skorer oyuncusu olma özelliğine sahip bulunuyor.