Şampiyona 3 şok

Şampiyon Beşiktaş'ta yönetim bir hafta içinde üç büyük şok yaşadı. Beşiktaş'a imza atan M.Topuz Fenerbahçeli oldu, "Yuvaya dönerim" diyen Nihat caydı, TFF'den 1 milyon dolar ceza kararı çıktı

Cumartesi 14.06.2009
Güncelleme: Pazar 14.06.2009
ABONE OL
Sezonu çifte kupayla kapatarak duble yapan ve camiaya büyük sevinç yaşatan Beşiktaş'ta transferde yaşanan hüsranlar moralleri bozdu. 19 yıl sonra gelen çifte kupa sevincini doyasıya kutlayamayan siyah-beyazlı ekipte başkan Yıldırım Demirören, ilk şoku Mehmet Topuz'da yaşadı. Sözleşme imzalattığı Topuz'a, "Beşiktaşlıyım diyen Beşiktaş'ta oynar. Sana şeref sözü bu transfer bitecek" diyen Demirören, dün futbolcunun Fenerbahçe'ye imza atması sonrasında bir bozgun da Nihat'tan yedi. Geçtiğimiz günlerde Nihat'la görüşüp, "Bonservisimi hallederseniz, yuvama dönebilirim" yanıtını alan Demirören, yönetici Mario Berk ve futbolcunun menajeri Murat Kuş ile hemen İspanya'ya uçtu. Cuma günü 7 saat süren görüşmelerde 7 milyon euro'dan kapıyı açan Villarreal ile sıkı bir pazarlık yapan başkan, 4 milyon euro'ya el sıkışıp hemen Nihat'ı aradı.

AYDIN İÇİN 1 MİLYON DOLAR CEZA

Ancak Nihat başkana, "Türkiye'de döneceğim kulüp Beşiktaş'tır ama şu an açıklayamayacağım özel sebeplerim var. Dönemem, kusura bakmayın" dedi. Topuz olayından dolayı gergin olan Demirören bu sözler üzerine elindeki telefonu yere fırlatıp paramparça etti. Bu esnada bir kötü haber de İstanbul'dan geldi. Yusuf'u Bursa'dan transfer ederken, Aydın Karabulut'u vermeyi taahhüt edip sözleşmeye, "Bursa'ya gitmezse 1 milyon dolar ödenir" yazan Beşiktaş, futbolcu Bursa'ya gitmeyince TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu tarafından 1 milyon dolar ödemeye mahkum edildi.