"Beşiktaş hata yaptı"

Pazartesi 15.06.2009 11:08
Güncelleme: Pazartesi 15.06.2009 16:58
ABONE OL
Fenerbahçe'nin 13 Haziran Cumartesi günü sözleşme imzaladığı futbolcu Mehmet Topuz, düzenlenen törende basının ve taraftarın önüne çıktı.

Topuz, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda düzenlenen görkemli törende, taraftarın önünde bir kez daha imza attı.

İki sezon önce Brezilyalı yıldız Roberto Carlos için gerçekleştirilen törenin aynısı Mehmet Topuz'a da yapıldı.

İŞTE GÜNÜN TRANSFER BOMBALARI

Törene takım elbise giyerek çıkan Topuz, saha içine kurulan platformda Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile birlikte oturdu.

Topuz, konuşmaların ardından soyunma odasına gidip üzerini değişerek bu kez Fenerbahçe formasıyla sahnede yer alarak sözleşme imzaladı.

TOPUZ'UN İMZA TÖRENİNDEN KARELER

Yıldırım daha sonra Mehmet Topuz'a bir taraftar liderinin getirdiği üzerinde ''Bir gün herkes Fenerbahçeli olacak'' yazılı şapkayı giydirdi. Formasının üzerindeki armayı öperek tribünleri selamlayan Topuz, sarı-lacivert renklerdeki topları tribünlere attı. Topuz'un üzerindeki formada numarası yer almadı.

"YİNE BİR İLKE İMZA ATTIK"

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Mehmet Topuz transferiyle yine bir ilke imza attıklarını ifade etti.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Mehmet Topuz için düzenlenen törende yaptığı konuşmaya, ''Bir transferin nasıl yapılacağını, transfer öyküsünü hep beraber yaşadığımız günlerin sonunda mutluluğa nasıl ulaştığımızı bugün burada yaşayarak göstereceğiz'' diyerek başlayan Yıldırım, Mehmet'in uzun yıllardır kadrolarına katmak istedikleri bir futbolcu olduğunu bildirdi.
Bu transferin gerçekleşmesinde katkısı olan Kayserispor Kulübü'ne, Kayseri'deki dostlarına ve Mehmet Topuz'un yetişmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Yıldırım, transferde karşı karşıya geldikleri Beşiktaş Kulübü'ne de mesajlar verdi.

Yıldırım, ''Beşiktaş'' dediğinde tribünlerden yükselen yuhalama seslerine ''Hayır'' diyerek karşı çıktı.
Süleyman Seba döneminde Beşiktaş ile iyi diyalogları olduğunu, Yıldırım Demirören döneminde son zamanlarda aralarının iyi olduğunu ifade eden Fenerbahçe başkanı, şunları kaydetti:

''Transferin heyecanından dolayı hata yapmış olabilirler, onları da hoşgörüyle karşılıyoruz. Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, diğer kulüplerimiz Türkiye'nin mihenk taşıdır. Onlardan vazgeçmek olmaz. Birbirimize saygılı olmalıyız. Biz hep saygılı davrandık. Nobre konusunda bizi aradıklarında ilgilenmediğimizi rahat olmalarını söylemiştik. Mehmet ile ilgili konuda fikrimizi öğrenmeleri daha iyi olurdu. Ama inşallah bundan sonraki dönemlerde bunları daha iyi şekilde hallederiz. Menajerlik sistemi değişmeli. Bu konuda bazı girişimlerimiz olacaktır. Yeniden oluşmasını sağlamalıyız.''

Yıldırım transferin gerçekleşmesinde yönetim kurulunun önemli katkısı olduğunu ifade ederek çalışma arkadaşlarına da teşekkür etti.

Törenin ardından kürsüye çıkan yönetim kurulu üyesi Ali Koç, taraftarlara transferlerin devam edeceği müjdesini verdi.

MEHMET TOPUZ: 'ESKİYİ KONUŞMAK İSTEMİYORUM

Yıldırım'ın konuşmasının ardından söz verilen Mehmet Topuz, çok heyecanlı ve mutlu olduğunu ifade ederek, ''Hayatımın en zor 3 haftasını geçirdim. Eskiyi konuşmak istemiyorum'' dedi.

Konuşmasına başlamadan önce taraftarların ''Önce formanı öp, sonra özür dile, bu taraftar seni basacak kalbine'' tezahüratıyla karşılaşan, Fenerbahçe ile 4 yıllık sözleşme imzalayan Topuz, duygularını şöyle aktardı:

''Şu an çok mutluyum ve heyecanlıyım. Hayatımın en zor 3 haftasını geçirdim, ama eskiyi konuşmak istemiyorum. Fenerbahçe formasını uzun yıllar giymek istiyorum. Şu an en çok ihtiyacım olan şey Fenerbahçe taraftarının bana güveni ve ikincisi tatildir. Fenerbahçe'nin şampiyonluğunda büyük payım olacak, bunu herkes görecektir. Hepinizi çok seviyorum, hepinize çok teşekkür ediyorum.''

Konuşmasının ardından Mehmet Topuz'a Fenerbahçe formalı küçük bir kız getirdiği topu imzalattı.


YAKLAŞIK 3 BİN TARAFTAR İZLEDİ

Mehmet Topuz için düzenlenen töreni yaklaşık 3 bin taraftar tribünlerden izledi.

Fenerium alt tribünde coşkulu bir atmosfer oluşturan taraftarlar yaptıkları tezahüratlar eşliğinde Topuz'un platforma çıkmasını bekledi.

''Kıskananlar çatlasın'' şeklinde tempo tutan taraftarlar, ellerindeki dövizlere yazdıkları yazılarda, sarı-lacivertli ekibin bu transferde karşı karşıya geldiği Beşiktaş'a göndermeler yaptılar.

Taraftarlar, Fenerium tribününün alt bölümündeki kısımdan platformu tam karşıdan gören noktadan töreni izledi.

'ÖNCE FORMAYI ÖP, SONRA ÖZÜR DİLE...

Transferinde önce Beşiktaş ile anlaşıp siyah-beyazlı formayı giymek istediğini açıklayan ancak daha sonra Fenerbahçe'ye ''Evet'' diyen Mehmet Topuz için taraftarlar tezahürat besteledi.

Taraftarlar, tören öncesi tempo tuttukları ''Önce formayı öp, sonra özür dile, bu taraftar seni basacak kalbine'' şeklindeki tezahüratı, Mehmet Topuz yöneticilerle birlikte platforma doğru yürürken yüksek sesle tekrarladı. Taraftarlar bu sırada ''Bir gün herkes Fenerli olur'' şeklinde de tezahürat yaptı. Ayrıca taraftar 'Beşiktaş eziktir ezik kalacak' tezahüratlarında bulundu.

Aziz Yıldırım ve Mehmet Topuz, platformdaki yerlerini aldıktan sonra hazırlıklar yapılırken bir süre konuşmadan bekleyerek bu esnada tribünlerin tezahüratlarını dinlediler.

Oldukça keyifli görülen başkan Yıldırım, bir ara taraftarların tezahüratlarına alkışla tempo tuttu.

MEDYANIN İLGİSİ BÜYÜK OLDU

Mehmet Topuz'un tanıtım törenine medyanın ilgisi de büyük oldu.

Çok sayıda kuruluş töreni canlı yayınlayarak ekranlara taşırken, naklen yayın kameralarıyla birlikte 30'a yakın kamera ve çok sayıda foto muhabiri töreni görüntüledi.