Bir mal gibi sattılar

Beşiktaş; Topuz, F.Bahçe ve Kayseri için zehir gibi bir açıklama yaptı: "Bir mal gözüyle bakılan bu futbolcu, bir mal gibi satılmıştır. F.Bahçe'nin yeni modeli kölelik düzenidir"

Salı 16.06.2009
Güncelleme: Salı 16.06.2009
ABONE OL
Beşiktaş, F.Bahçe'yle arasında sürtüşmeye neden olan, Mehmet Topuz'un transferi sürecinde yaşananlarla ilgili yazılı bir açıklamada bulunurken, hem Kayserispor'un, hem de Fenerbahçe'nin, futbolcuya bir mal gözüyle baktığını ve transferini de bu şekilde gerçekleştirdiğini savundu. Beşiktaş'ın, bu süreçte etik kurallara bağlı davrandığı, FIFA kurallarına bağlı olduklarını söyleyenlerin ifadelerinin ise gerçek olmadığı dile getirilen açıklamada, "Çünkü FIFA, futbolcunun isteğini birinci planda tutmaktadır. Oysa hem Kayseri, hem Fenerbahçe, Topuz'a bir eşya, bir mal gibi bakmış ve ne acı ki transferi de bu şekilde gerçekleştirmişlerdir" denildi. Kayseri'yi de yerden yere vuran Beşiktaş, "Kulübümüz; Kayserispor'un, futbolcunun 2009-2010 sezonu için olduğunu söylediği sözleşmesinin tescili açısından geçerliliği bulunmaması nedeniyle bonservis ücreti olmadığı halde, kulübünün rızası ile transferi bitirme yolu izlemiş ve olayı sürece bırakmışkenKayserispor, bir mal gibi kaptanını Fenerbahçe'ye satmıştır" yorumu yapıldı.

KÖLELİK MODELİ UYGULANDI
Siyah beyazlı kulübün bildirisinde, Fenerbahçe'nin Topuz'un transferinde 'Yeni bir model' uygulandığını açıkladığı dile getirilirken, "Fenerbahçe Kulübü yanılmaktadır. Bu transferde uygulanan model, yeni değil, dünyadan yaklaşık 200 yıl önce silinen kölelik modelidir" şeklinde görüş belirtildi.