İşte Yıldırım'ın yeni hedefi

Salı 16.06.2009 09:18
Güncelleme: Salı 16.06.2009 09:29
ABONE OL
Başkan Aziz Yıldırım'ın talimatı üzerine Daum, Figer'i arayıp "Ronaldinho'nun bize gelmesi için elinden geleni yap" dedi.

Ezeli rakibi Beşiktaş'la girdiği Mehmet Topuz savaşını kazanan Fenerbahçe, bu futbolcuya dün Şükrü Saracoğlu Stadı'nda binlerce taraftarın önünde imza attırdı. Mehmet Topuz'da yıllarca unutulmayacak bir zafer kazanan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın yeni hedefi ise dünyayı sarsacak türden. Yıldırım, şimdi Milan'ın Brezilyalı süper yıldızı Ronaldinho için kolları sıvadı. Bu müthiş transfer harekatında yeni teknik direktör Christoph Daum bizzat devreye girdi.

Alman hoca, arkadaşı menajer Figer'i arayarak "Ronaldinho'yu Fenerbahçe'ye ancak sen getirirsin. Elinden geleni yap" dedi. Figer de Ronaldinho'nun hem abisi hem menajeri olan Ronaldo de Asis'le temasa geçerek yıldız futbolcunun durumunu sordu. Asis, "Ronaldinho ve kulübüyle konuştuktan sonra sana bilgi vereceğim" dedi. Milan'ın hem yüksek maliyeti hem gece hayatına düşkünlüğü nedeniyle Ronaldinho'yu satmak istediği biliniyor.