Lyon efsanesi Trabzon'a

Güneş'te mutlu sona ulaşamayan, Aybaba'yı camiaya kabul ettiremeyen, Eriksson'dan olumsuz yanıt alan Trabzon'da başkan Şener, Fransa'da Jacques Santini'nin peşine düştü

Salı 16.06.2009
Güncelleme: Salı 16.06.2009
ABONE OL
Trabzonspor'da yeni teknik direktörün kim olacağı yılan hikayesine döndü. Şenol Güneş için tüm şartları zorlayan ancak kulübü FC Seoul engeline takılan Karadeniz ekibinde, Samet Aybaba hamlesi de bordo-mavili camiada deprem etkisi yaratmıştı. Aybaba'ya gösterilen tepki sonrası rotayı yabancı hocaya çeviren Trabzonspor'da teknik adam sorununun çözüme kavuşamaması taraftarları huzursuz etmeye başladı. Yeni sezon için çok geç kalındığını savunan bordo- mavililer, teknik direktörlerini dört gözle bekliyorlar.

"BU HAFTA NETLEŞECEK"
Graeme Souness ve Sven-Goran Erikkson'dan beklediği cevapları alamayan başkan Sadri Şener dün konuyla ilgili, "Teknik adam konusunu bu hafta netleştireceğiz. Sezon başında bütün kamplara tam ve eksiksiz olarak gitmeyi hedefliyoruz. Bizim için uyum artık sorun olmamalı. 25 Haziran'da transferleri ve yeni hocası ile sezon hazırlıklarına tam takım başlamalıyız" açıklamasını yaptı.

LYON'U YARATAN ADAM
Dün Fransa'ya giden Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'in ünlü Fransız teknik adam Jacques Santini'nin peşinde olduğu öğrenildi. Şener'in masaya oturacağı Santini'nin kariyeri müthiş başarılarla dolu. 57 yaşındaki teknik adam, 1997- 2000 yılları arasında Sportif Direktör, 2000-2002 yılları arasında ise teknik direktör olarak görev yaptığı Lyon'u yaratan adam olarak gösteriliyor. Lyon'un ard arda kazandığı 7 şampiyonluğun ilkini Fransız ekibine getiren tecrübeli teknik adamı, İskoçya'nın Hearts takımı da istiyor.