Futbolcu domuz gribine yakalandı

Şili büyük bir şokla sarsılıyor. Tüm dünyada büyük bir paniğe ve salgına neden olan domuz gribi, Şili Milli Takımı futbolcularından Rodrigo Millar'da da tespit edildi.

Dünyayı kasıp kavuran domuz gribi salgının son kurbanı bir futbolcu oldu. Domuz gribine neden olan H1N1 virüsünün tespit edilen yeni hali A(H1N1) virüsü Şili Milli Takımı futbolcularından Rodrigo Millar'da tespit edildi. Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Millar, "Cumartesi günü grip belirtileri göstermeye başladım. Pazar günü ise doktora gittim.

Doktor bana, domuz gribine neden olan virüsün yeni hali A(H1N1) virüsünün tüm semptomlarını taşıdığımı söyledi. 5 gün müşahede altında kalacağım. Sonraki 5 gün ise spor yapmayacağım" dedi. Millar, geçtiğimiz hafta Şili'nin kendi sahasında Bolivya'yı 4-0 yendiği 2010 Dünya Kupası Güney Amerika elemeleri maçında forma giymişti.

Virüsün diğer futbolcularda olup olmadığı bilinmezken, Millar'ın takım arkadaşlarının büyük bir panik yaşadıkları ifade ediliyor. Şili'de A(H1N1) virüsü şu ana kadar 2 bin 300 kişide tespit edildi ve salgın nedeniyle 2 kişi hayatını kaybetti.

BİZE ULAŞIN