G.Saray'a müthiş haber

Çarşamba 17.06.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 17.06.2009 12:24
ABONE OL
Şampiyonlar Ligi Şampiyonu FC Barcelona'nın kalecisi Victor Valdes, sözleşme yenileme görüşmelerinden sonuç alamayınca takımdan ayrılma noktasına geldi.

Tecrübeli kaleci ile Manchester United ve Milan'ın yanı sıra Galatasaray'ın da ilgilendiği iddia ediliyor. Sezonu 3 kupayla kapatan ve tarihi bir başarı yakalayan FC Barcelona'da Victor Valdes krizi yaşanıyor.

Barça'yla sözleşmesi 2010 yılı Haziran ayı sonuna kadar geçerli olan 27 yaşındaki başarılı file bekçisi kulüp yöneticileriyle yaptığı sözleşme yenileme görüşmelerinden bir sonuç alamadı. 4 yıllığına Barça yönetiminden 9 milyon euro isteyen Valdes'e Katalan ekibi önce 5 milyon euro önerdi daha sonra ise pazarlıklar sonucu fiyat 7 milyon euroya çıktı. Ancak Valdez 9 milyon euro da diretince görüşmeler
çıkmaza girdi.

İspanol basını Valdez'in Barcelona'dan ayrılabileceğini iddia ederken, İngiltere Şampiyonu Manchester United ve İtalyan ekibi AC Milan'ın Valdez'i renklerine bağlamak için girişimlere başladıkları belirtiliyor. Bu arada, kaleci Atletico Madrid'in Arjantinli file bekçisi Leo Franco'yla anlaşmasına karşın haftalardır transferi resmi olarak açıklamayan Galatasaray yönetiminin Valdes'in Barça'yla anlaşamaması üzerine Leo Franco'yu açıklamadığı da iddialar arasında.

Victor Valdes'in Barcelona'da ilk 11 oynatan ve milli kaleci Rüştü'yü yedek bırakan şimdiki Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard'ın da Valdes'i istediği İspanyol medyası tarafından dile getiriliyor.