Günün içinden-1

Çarşamba 17.06.2009
ABONE OL
Sadece Beşiktaş gelmedi!
KULÜPLER Birliği dün Astoria Alışveriş Merkezi'ndeki ofiste toplandı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım başkanlığındaki toplantıya sadece Beşiktaş Kulübü'nün katılmaması dikkat çekti. Toplantı sonrası konuşan vakfın başkan yardımcısı Göksel Gümüşdağ, "Pazartesi günü federasyon başkanı Mahmut Özgener ile bir araya geleceğiz. Özgener'e, 4 yabancının dışındaki her bir yabancı için alınan 100 bin TL'lik paranın kaldırılması talebimizi ileteceğiz" dedi.
ERKAN KOYUNCU

Saygıner Fransa'ya
TÜRKİYE'DE bilardo sporunun önde gelen isimlerinden Semih Saygıner, 2009-2010 sezonundan itibaren Fransız St.Maur takımı adına mücadele edecek. Saygıner, 2005 sezonundan beri yarıştığı Porto kulübünden ayrılacağını ve yıllardır beraber yarıştığı Tayfun Taşdemir ile St.Maur adına yarışacağını açıkladı.

Sokullu'ya iade-i itibar
TÜRKİYE'Yİ filede uluslararası arenada temsil eden voleybol hakemi Ümit Sokullu aklandı. Eczacıbaşı-Vakıfbank maçı öncesi kulüp başkanlarından aldığı plaketi raporuna yazmayan ve 11.5 ay ceza alan Sokullu, Tahkim Kurulu'na başvurusundan olumlu cevap aldı. Cezası kalkan, eski federasyon başkan adayı deneyimli hakemin yeni sezonda görev alıp almayacağı merak ediliyor.

Beykoz'dan yaz okulu
BEYKOZSPOR basketbol yaz okulu başladı. Beykozspor Genel Koordinatörü Bülent Girgin yönetiminde start alan yaz okuluna 1993-2002 doğumlu gençler katılabilecek. 3 ay boyunca teorik ve pratik bilgilerin verileceği yaz okuluna kayıtlar 0216 425 64 64 numaralı telefondan yaptırılabilecek.

Prag 11 yıl kala çekildi
ÇEK Cumhuriyeti'nin başkenti Prag, 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları için adaylıktan çekilme kararı aldı. Prag Belediyesi'nde dün yapılan oylamada olimpiyat adaylığıyla ilgili tasarıya 11 meclis üyesi olimpiyat yapılmaması yönünde oy kullandı. Buna sebeb olarak da dünyada yaşanan mali kriz gösterildi. Uluslararası Olimpiyat Komitesi, ekim ayında 2020 Olimpiyatları'nın hangi kentte düzenleneceğine karar verecek. Planlanan oyunlara aday kentler olarak, Kopenhag, Tokyo, Rio de Janerio, Madrid ve Chicago kaldı.