"Herkes kendine yakışanı yaptı"

Çarşamba 17.06.2009 14:59
Güncelleme: Çarşamba 17.06.2009 15:00
ABONE OL

Mehmet Topuz'un Fenerbahçe'ye transferinden sonra Beşiktaş'ın sert biçimde hedef aldığı Kayserispor Genel Müdürü Süleyman Hurma, eleştirilere sert tepki gösterdi.

Radyospor'da yayınlanan "Aydın Cingöz ile Haber Aktif" programına katılan Süleyman Hurma, "Herkes kendine yakışanı yaptı, taktir kamuoyunun" derken şahsını eleştiren Beşiktaş yönetimine de tepki gösterdi.

"Beşiktaş kendi değerlerini oluştursun" diye Hurma, Beşiktaş'ın Topuz'un Fenerbahçe'ye transferinin ardından resmi internet sitesinde yaptığı açıklamaya saygı duyduklarını ifade ederek, ''Bu transfer sürecinde herkes kendine yakışanı ve söylem biçimini geliştirmiştir. Biz, konuştuğumuz ve yaptığımız tüm davranışların arkasındayız. Biz doğru olduğunu düşündüğümüzü yaptık, Beşiktaş Kulübü de kendi doğrusunu yaptı ve internet sitesinden böyle bir açıklama yaptı. Bunun yorumunu kamuoyu yapacaktır. Bizim kulüpler olarak bir birimizi ikna etme gibi bir zorunluluğumuz yok. Beşiktaş'a FİFA'nın, UEFA'nın TFF'nin kuralları etik gelmeyebilir. Beşiktaş, kendi etik değerlerini kendileri oluştursun." diye konuştu.

"FB TV'YE KONUŞMAK SUÇ MU?"

Beşiktaş'ın yaptığı açıklamada Süleyman Hurma kastedilerek, "Fenerbahçe resmi televizyonunda röportaj vermesi, bu röportajın Fenerbahçe resmi internet sitesinde de yayınlanması tarafımızdan şaşkınlıkla karşılanmıştır." açıklamasına değinen Hurma, şöyle konuştu;

"Benim Fenerbahçe TV'ye konuşmamın ne mahsuru var? Daha önce Beşiktaş ve Galatasaray televizyonuna da konuştum. İmza töreninde görüşümü sordular ben de söyledim. Bunun ne mahsuru var? Beşiktaş'ın bu açıklaması ya da şaşkınlığı nedir anlamış değilim. Bu ülkede yasalara uygun her televizyon kanalına, radyoya, gazeteye konuşurum. Fenerbahçe Televizyonu'na çıkıp, Fenerbahçe'yi eleştirdiğim de oldu. Benim konuşmalarımın Fenerbahçe'nin sitesine konulması beni ilgilendirmez. Eğer bu ülkede Fenerbahçe Televizyonu'na konuşmak suçsa veya bir sıkıntısı varsa onu bilelim."
Beşiktaş'ın yine Hurma için yaptığı, "Bu transfer sürecinde Kayserispor'un genel menajeri sıfatıyla ortalıkta dolaşan ve demeçler veren şahsın, 'ne' olduğunu spor kamuoyu çok yakından bilmektedir" açıklaması hakkında da konuşan Hurma, kırgınlık ve kızgınlığın hedef gösterme noktasına geldiğini belirterek, "Ortalıkta dolaşan şahıs değilim, Kayserispor'un haklarını savunmakla görevli bir profesyonel çalışan, kulübün genel müdürüyüm. Konuşmalarımı Kayserispor'un menfaatine yapıyorum. Öfke olması doğal, biz kimsenin takdirini kazanmak için bu işi yapmıyoruz. Kayserispor'un menfaatleri için çalışıyorum. Çocuklarımı buradan aldığım parayla geçindiriyorum. Bir başkasının çıkarına hizmet etmek gibi zorunluluğumuz yok. Yanlışlarımız vardır tabii ki yanlışı da kabul ederiz. Beşiktaş bilmediğimiz bir durum varsa açıklasın. Beşiktaş Kulübünü incitecek hiç bir ifade kullanmadım." diye konuştu.

- "HADDİMİ AŞIP AŞMADIĞIMA BEN KARAR VERİRİM" -

Süleyman Hurma, kendi konuşmalarında haddi aşıp aşmadığıyla da ilgili olarak yaptığı açıklamada, bunun kararını kendisinin verceğini söyledi.

Hurma, haddiaşma konusunda onların kendisi hakkında karar veremeyeceğini de belirterek, ''Böyle bir kurum yok. Benim onlar için söylediğim bir şey varsa onları söylesinler eğer gerçekten söylemişsem ve haddimi de aşmışsam o zaman 'pardon' derim. Sıkıntının kaynağı Kayserispor değildir. Biz kurallar neyi gerektiriyorsa öyle davrandık ve bu transferi bu şekilde sonuçlandırdık. Bizim Beşiktaş'a karşı bir uzaklığımız olamaz. Biz düşman değiliz." dedi.

Beşiktaş ile sorunları olmayacağını ifade eden Kayserispor Genel Müdürü Hurma, "Bizim Beşiktaş Kulübü ile bir sorunumuz, düşmanlığımız yok. Bu transferdeki kızgınlık ve kırgınlıktan dolayı sorumlulukları bir kenara atıp, büyük camianın avantajını kullanarak birilerini hedef göstermek istiyorlarsa bunun için bir şey söylemem. Bütün konuşmaları saygı içinde yaptık. Çıkarlarımıza uygun olursa, Beşiktaş isterse tabii ki transfer yaparız." şeklinde konuştu.