Kartal'da hedef Utaka

Çarşamba 17.06.2009 08:55
Güncelleme: Çarşamba 17.06.2009 08:56
ABONE OL
"Taraftar Ferdinand ve Pascal'ı unutamadı. Kesinlikle onlar gibi çok iyi bir siyahi santrfor almalıyız" diyen başkan Yıldırım Demirören, Portsmouth'un Nijeryalı golcüsü Utaka'nın transfer edilmesi için talimat verdi. FOTOMAÇ yazarı Turgay Demir bugünkü yazısında "İngiliz kulübünün, 27 yaşındaki Utaka için 5 milyon euro gibi makul bir bonservis bedeli istemesi Beşiktaş'ın iştahını kabarttı" dedi.

İşte Demir'in yazısı;

Beşiktaş, Portsmouth'un Nijeryalı golcüsüne odaklandı Bobo'nun durumu netleştiği anda transfer bitirilecek... 27 yaşındaki forvet, Pascal Nouma gibi hem futbolu hem de hareketleriyle tribünleri coşturan bir oyuncu.

Beşiktaş'ta transfer konusunda sıcak gelişmeler yaşanıyor. Başkan Demirören'in "Kesinlikle çok iyi bir siyahi santrfor almalıyız, taraftar Ferdinand ve Pascal'ı hâlâ unutmadı. O sinerjiyi tekrar yakalamalıyız" şeklinde rota belirlemesi üzerine menajerlerle temasa geçildi. Önce Louis Saha'yı gündemine alan siyah-beyazlılar, 30 yaşındaki oyuncunun sakat olması sebebiyle bu transferi şimdilik askıya aldı. Kartal'ın yeni hedefi, Portsmouth'un 27 yaşındaki Nijeryalı golcüsü Utaka...

Asla taksitle satmam
Bu futbolcu ve kulübüyle yapılan ilk görüşmelerde transferin 5 milyon euro bonservis bedeliyle bitirilebileceği sinyali alınınca başkan Demirören, Bobo'nun 7 milyon euro'ya satılması halinde Utaka transferinin sonlandırılması talimatı verdi. Ancak hemen belirtelim; Bobo konusunda ciddi pürüzler var. Sambacının en ciddi talibi konumundaki Yunanistan kulübü Olympiakos, 5 milyon euro'nun üzerine çıkmazken, bu rakamı da iki yıl içinde ödemeyi teklif etti. Yunan kulübünün teklifine olumsuz yanıt veren Beşiktaş, 7 milyon euro'dan aşağıya inmemeye kesin kararlı. Başkan Yıldırım Demirören taksit seçeneğine de sıcak bakmıyor.

Defansa takviye şart
Öte yandan Bobo'yla gayri resmi olarak bazı Bundesliga kulüplerinin de ilgilendiği öğrenildi. Dolayısıyla Almanya'dan resmi teklif geldiği taktirde Beşiktaş, Bobo konusunda Yunanistan seçeneğini devre dışı bırakmaya kararlı. Öte yandan teknik direktör Mustafa Denizli, Zapo konusunda kararlı. Denizli bu oyuncunun kiralık da olsa gönderilmesini ve savunmanın göbeğine, top kullanma özelliği de olan yeni bir yabancı alınmasını istedi. Başkan Yıldırım Demirören de bu konuda hocaya söz verdi... Sonuç olarak Ferdinand ve Nouma gibi hem takıma katkı yapıp, hem tribünleri coşturacak Utaka konusunda çok kararlı olan Beşiktaş'ın savunmanın göbeğine de yeni bir yabancı almasına kesin gözüyle bakılıyor.