Nihat bomba çıktı!

Beşiktaş yönetiminin milli oyuncu için İspanya'ya gidip anlaştığı iddiasına Villarreal Başkanı Fernando Roig cevap verdi: "Bizi arayan bile olmadı"

Çarşamba 17.06.2009
Güncelleme: Çarşamba 17.06.2009
ABONE OL
İspanya'nın AS gazetesine konuşan Villarreal Başkanı Roig, Nihat konusunda Beşiktaş ile görüşmediklerini açıkladı. Villarreal'de satış listesine konulmasının ardından Beşiktaş'ın gündemine gelen Nihat Kahveci için iki kulübün anlaştığı ve milli futbolcunun ailevi nedenlerle kabul etmediği iddia edilmişti. Ancak AS muhabirinin "Diego Lopez, Rossi ve Nihat konusunda teklifler ve görüşmeler olduğu belirtiliyor. Lopez'i Manchester United, Rossi'yi Milan ve Nihat'ı da Beşiktaş'ın istediği söyleniyor. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?" şeklindeki sorusuna Villarreal Başkanı, "Saydığınız bu üç isim için de bize şu ana kadar gelen olmadı. Ayrıca gelecek sezon için büyük hedeflerimiz var ve hiçbir oyuncumuzu satmayı düşünmüyoruz. Ancak çok cazip bir teklif alırsak ve oyuncumuz gitmek isterse düşünebiliriz" diye konuştu.

Gordon için zarar 2.5 milyon euro!
Beşiktaş, H.Split takımından 2 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer ettiği Gordon Schildenfeld'i elinden çıkardı. Kartal'ın Duisburg kulübünde kiralık olarak forma giyen Hırvat futbolcuyu yabancı kontenjanında yer açmak için Avusturya'da bir kulübe sattığı öğrenildi. Beşiktaş'ta yabancı futbolcu sayısı 8'e inerken, Kartal bu transferden tam 2.5 milyon euro (500'ünü oyuncuya verdi) zarar etti.

Seba'dan Aziz Yıldırım'a teşekkür
Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba, Mehmet Topuz transferi nedeniyle karşı karşıya gelen siyah-beyazlı ve sarı-lacivertli camianın her zaman bir arada olduğunu söyledi. Seba, "Aziz Yıldırım'ın benim hakkımda neler söylediğini tam olarak duymadım ama iyi şeyler söylediğini işittim. Bunun için çok teşekkür ederim kendisine" ifadesini kullandı.