Servet pokeri

Marsilya Servet için 8 milyon euro önerdi. G.Saray, 10 milyon euro'da diretti. Menajeri Halis'in "Servet G.Saray için her türlü fedakarlığı yaptı. Şimdi Avrupa'da oynamak istiyor" çıkışı sonrası Polat yumuşadı

Çarşamba 17.06.2009
Güncelleme: Çarşamba 17.06.2009
ABONE OL
G.Saray, iki stoperinden Meira'yı Zenit'e sattıktan beş ay sonra Servet'i de Marsilya'ya uğurluyor. İşte transfer pazarlığının perde arkası: Gerets'in "Alınmalı" dediği ve yeni teknik adam Deschamps'ın da onayladığı Servet ile menajeri Mithat Halis aracılığıyla her konuda anlaşan Marsilya Sportif Direktörü Jose Anigo sarı-kırmızılarla masaya oturmak üzere Florya'nın yolunu tuttu. Marsilya Başkanı Pape Diouf'un "8 milyon euroya kadar çıkabilirsin" dediği Anigo, Haldun Üstünel ve Adnan Sezgin ile pazarlıkta 8 milyon euronun yüzde 70'ini peşin ödeyeceklerini belirtti.

"BAŞKANA GİDELİM"
Başkan Polat'tan "10 milyon euronun altına inmeyeceksin" direktifini alan Üstünel- Sezgin ikilisiyle Anigo'nun görüşmesi tıkanınca devreye Servet'in menajeri Mithat Halis girdi ve "Gidip başkan ile görüşelim" teklifini getirdi. Polat Sportif AŞ'de randevu verdi. Burada Polat'ın da 10 milyon euro da ısrarcı olması üzerine Halis, "Servet size 500 bin euroya mal oldu. İki sezon boyunca canını dişine taktı. Yeri geldi, sakat sakat oynadı. Sözleşmesini 2012'ye kadar itiraz etmeden uzattı. Çünkü kulübüne para kazandırmadan ayrılmak istemiyor. Böyle fedakar bir oyuncu için anlayış gösterseniz... 8 milyon euro çok cazip bir teklif. Üstelik bu teklif Şampiyonlar Ligi'nde oynayacak bir takımdan geliyor" diye konuştu.

İKİNCİ RANDEVUDA BİTER
Halis'in bu sözleri sonrası Polat, "Biz de bir durum değerlendirmesi yapalım. Servet'in önünü tıkamayız" ifadesini kullandı. Jose Anigo da, "Benim yetkim 8 milyon euroya kadar. Konuyu Pape Diouf ve Deschamps ile görüşmem lazım" deyince taraflar hafta sonuna kadar bir kez daha masaya oturmak üzere ayrıldı. İki kulübün bir sonraki görüşmede anlaşması, Servet'in de Marsilya yolunu tutması bekleniyor.

Üstünel: Servet'i satıyoruz Rijkaard: Şaka mı yapıyorsun?
Servet'in Marsilya'ya satılma kararı Florya'da keyifleri kaçırdı. Futbol Şubesi Sorumlusu Haldun Üstünel Amsterdam'dan döndükten sonra ayağının tozuyle geldiği Florya'da teknik direktör Rijkaard ile bir araya geldi. Rijkaard'a "Servet'i satabiliriz" diyen Üstünel, Rijkaard'dan "Şaka mı yapıyorsun?" cevabını aldı. Rijkaard'ın "Stoper arayışındayken takımın en iyi stoperini elden çıkarmak fikri kafamı karıştırdı" yorumunu yaparken, yöneticilerin teklifin iyi olduğunu altını çizmeleri üzerine istemeyerek de olsa bu transferi onayladığı öğrenildi. Pazartesi akşamı saat 19:00'da Polat Otel'e dönen Rijkaard'ın çok gergin olduğu gözlenirken, Hollandalı teknik adam akşam yemeğine de inmedi.