"F.Bahçe'ye haksızlık yapılıyor''

Perşembe 18.06.2009 17:31
Güncelleme: Perşembe 18.06.2009 17:32
ABONE OL
Fenerbahçe Kulübü'nün eski yöneticisi, işadamı Sadettin Saran, bu yıl 9.'su düzenlenecek geleneksel sünnet şölenine katılmak için baba memleketi Kırıkkale'ye geldi.

Kırıkkale'nin Gündoğdu Mahallesi'ndeki Özbek Saran İlköğretim Okulu bahçesindeki şölene, babası Özbek Saran ile gelen Sadettin Saran, buradaki törenin ardından Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından onuruna verilen yemeğe katıldı.

Kızılırmak Nehri kenarındaki Sarı Konak Restorandaki yemek öncesi, gazetecilerin Fenerbahçe ve Mehmet Topuz konusundaki sorularını yanıtlayan Saran, Fenerbahçe'ye yönelik eleştirilerin haksız olduğunu söyledi.

Sonuçta bu işin iki aşamalı olduğunu kaydeden Sadettin Saran, ''Yani hem oyuncu ile anlaşacaksın hem kulüple anlaşacaksın. Fenerbahçe kulüple anlaştı, etik davrandı, oyuncunun sözleşmesi varken Kayserispor'da oynarken ona bir şey imzalatmadı. Sonuçta da Mehmet Topuz'a Fenerbahçe şapkayı taktı ve Fenerbahçeli oldu. Burada bu kadar büyütülecek bir olay görmüyorum. Fenerbahçeli eski bir yönetici olarak da, bir spor adamı olarak da bu işlerin büyütülmesine bir anlam veremiyorum'' diye konuştu
Türkiye'deki menajerlik kavramında ciddi yanlışlıkların olduğunu ve bu sıkıntıların da bundan kaynaklandığını savunan Sadettin Saran şunları söyledi:

''Türkiye'deki menajerlik anlayışında ciddi yanlışların olduğunu düşünüyorum ve bunun bir an önce elden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü ne olduğu bilinmeyen insanlar genç oyuncularımızı yanlış yönlendiriyorlar. Hele çıkıp bu oyuncular da 'hayatta bir daha Fenerbahçe forması giymem' dediği zaman, bu sözleri kendilerine ileride sıkıntı yaratıyor. Bunlar Mehmet Topuz için sıkıntı olacak şeyler. Fakat sonuçta güzel bir transfer, Fenerbahçe için hayırlısı olsun.''