Lakers'tan coşkulu kutlama

Perşembe 18.06.2009 12:49
Güncelleme: Perşembe 18.06.2009 12:49
ABONE OL
NBA'de sezonu şampiyon olarak kapatan Los Angeles Lakers'ın şampiyonluk partisi yaklaşık 150 bin taraftarın katılımıyla kutlandı.

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) final serisinde milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu'nun formasını giydiği Orlando Magic'i devirerek tarihinin 15. şampiyonluğuna uzanan Los Angeles Lakers'tan görkemli şampiyonluk kutlaması.

Lakers oyuncuları önce maçlarını oynadıkları Staples Center'da taraftarlarıyla buluştu ardından da 4 kilometreli bir şehir turunun ardından şehirde bulunan ünlü Memorial Coliseum'a gittiler. Burada da Lakers oyuncularını 80 binden fazla taraftar bekliyordu.
Bu arada dünyayı sarsan ekonomik kriz nedeniyle kutlamaların maliyeti konusunda Los Angeles Lakers takımı ile Los Angeles Belediyesi arasında yaşanan gerginlik karşılıklı varılan mutabakat sonrası tatlıya bağlandı.

Los Angeles Belediye Başkanı Antonio Villaraigosa 2 milyon doları bulan kutlama maliyetlerinin ancak 1 milyon dolarını karşılayabileceklerini beyan etti. Bunun üzerine ise Staples Center'ın sahibi ve Lakers'ın sponsoru AEG geri kalan 1 milyon doları ödemeyi kabul etti ve kutlamalardaki mali