Oliveira'yı Fener kaptı

Perşembe 18.06.2009 10:05
Güncelleme: Perşembe 18.06.2009 10:08
ABONE OL
F.Bahçe, G.Saray'ın ilgilendiği golcü futbolcu için İspanya'ya sürpriz bir çıkarma yaptı ve istediğini aldı. Ön anlaşmaya göre Kanarya Betis'e 10, Oliveira'ya ise yıllık 3 milyon euro ödeyecek.

Mehmet Topuz transferinde Beşiktaş'a çalım atan Fenerbahçe, şimdi de bir diğer ezeli rakibi G.Saray'ın çok istediği Ricardo Oliveira'yı renklerine bağlıyor. Fenerbahçe'nin gizli bir şekilde yürüttüğü operasyonda başrolü asbaşkan Ali Yıldırım oynadı.

Geçtiğimiz günlerde İspanya'ya giden Ali Yıldırım, Real Betis'in Sportif Direktörü Monparnet ile Ricardo için masaya oturdu. Monparnet, 10 milyon euro bonservis bedeli talep etti. Ali Yıldırım daha sonra Oliveira ile görüştü ve onun da Fenerbahçe'ye gelmek istediğini öğrenince transferde mutlu sona yaklaşıldı. Ardından, Brezilyalı futbolcuyla yapılan pazarlıkta da anlaşma sağlandı.

Ön anlaşmaya göre Fenerbahçe, 29 yaşındaki golcüye yıllık 3 milyon euro ödeyecek. Üç yıllık imza atacak olan sambacı bu sezon La Liga'da 16 maçta 6 gol kaydetti. G.Saray'ın ise bu transferde geriye düşmesinin nedeninin Oliveira'yı kiralamak istemesi olduğu belirtildi. Yıldız futbolcuyu satmak isteyen Betis'in bu nedenle Fenerbahçe'den gelen teklifi hiç düşünmeden kabul ettiği öğrenildi. Bu arada takımları küme düştüğü için başkan Lopera'ya çok kızgın olan taraftarların tepkisinden çekinildiği için Real Betis kulübünün, Oliveira'nın Fenerbahçe'ye verileceğini şimdilik kamuoyundan gizlediği iddia edildi.