Ribery için Zidane devrede

Perşembe 18.06.2009 15:12
Güncelleme: Perşembe 18.06.2009 15:13
ABONE OL
Real Madrid Kulübü Başkanı Florentino Perez'in özel danışmanı eski futbolcu Zinedine Zidane, Bayern Münihli Franck Ribery'nin transferi konusunda elinden geleni yaptığını, görüşmelerin iyi gittiğini bildirdi.

Zidane, Fransa'dan Le Parisien gazetesine yaptığı açıklamada, Bundesliga kulübü Bayern Münih'te forma giyen Fransız futbolcu Ribery ile transfer görüşmelerinin iyi gittiğini, giderek somut adımların atıldığını belirtti. ''Bu transferin gerçekleşmesi için elimden geleni yapıyorum'' diyen eski Real Madrid ve Fransa Milli Takımı oyuncusu, kulüp başkanının da bunun için uğraş verdiğini ifade etti.

AC Milan'dan Kaka'yı transfer eden, Manchester United'tan da Cristiano Ronaldo ile anlaşmak üzere olan Real Madrid, ''Los Galacticos''u (Galaksi'nin Takımı) oluşturmak için başladığı çalışmalara, Ribery ile devam ediyor.

Medyada yer alan haberlere göre Bayern Münih kulübü, Real Madrid'in Ribery için önerdiği 55 milyon avroyu reddetti. Bayern Münih yöneticileri, dün kulübün internet sitesindeki açıklamalarında, Ribery'nin satılık olmadığını kaydetmişlerdi.