"Saha ile temasımız var"

Perşembe 18.06.2009 15:17
Güncelleme: Perşembe 18.06.2009 15:17
ABONE OL
Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Kenan Öner, İngiltere'nin Everton takımında top koşturan Fransız oyuncu Louis Saha ile temaslarının olduğunu söyledi.

Öner, Lig TV'ye yaptığı açıklamada, şu aşamada yabancı oyuncu kontenjanlarının dolu olduğunu ifade ederek, ''Saha ile temaslarımız var. Bu konuda bayağı ileri adımlar attık. Ama sonuçta sözleşme imzalamadan net bir şey söylemek yanlış oluyor. Gelişmeler iyi. Saha olmazsa başka isimler olur'' dedi.

Transfer konusunda çalışmaları sürdürdüklerini vurgulayan Kenan Öner, ''Teknik direktörümüzün istekleri doğrultusunda çalışmalar yapıyoruz. 10 gün içinde bunu sonuca ulaştırabiliriz'' diye konuştu.

Kadroda bulunan Brezilyalı oyuncu Bobo'ya her zaman tekliflerin olduğunu vurgulayan siyah-beyazlı yönetici, ''Konuşulan bir isim. 23 yaşında önemli bir futbolcu. Herkes istiyor. Ama dünyada yaşanan global bir kriz var. Emek verdiğimiz değerli olan oyuncunun değerini almak istiyoruz. Tabi ki Bobo'nun da istekleri doğrultusunda bunu yapmak istiyoruz'' dedi.

Şampiyon olarak Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan katılma hakkını elde ettiklerini ifade eden Kenan Öner, şunları söyledi:

''Bu başarının maddi getirisi var. Amacımız bundan sonra her sene en azından Şampiyonlar Ligi'ne katılmak. Şampiyonlar Ligi'ne kalan takımlar maddi açıdan önemli güç kazanıyor. Bu sene bu avantajı yakaladık. İyi bir takımız. Özgüveni yerine gelmiş bir ekibiz. Şampiyonlar Ligi'nde başarıyla mücadele etmek için bir iki takviye amaçlıyoruz. Bunun için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.''