Tekke Zenit'ten ayrılıyor

Perşembe 18.06.2009 15:09
Güncelleme: Perşembe 18.06.2009 15:09
ABONE OL
Rus Sport-Ekspress gazetesi, St.Petersburg'un Zenit takımında top koşturan Türk futbolcu Fatih Tekke'nin takımından ayrılacağını yazdı.

Haberde, Zenit'in artık Fatih Tekke ile yollarını ayırmaya karar verdiği belirtilerek, "Zenit takımı Fatih Tekke'yi satmayı planlıyor. Fatih Tekke'nin kontratı 2010'un yaz ayında sona eriyor. Dolayısıyla Türk futbolcu serbest birisi gibi ocak ayında herhangi bir takımla masaya oturarak sözleşme imzalayabilir." yorumu yapıldı.

Rus spor gazetesi, Fatih Tekke'nin şu anda İstanbul'da tatil yaptığını hatırlattı ve kendisinin Rusya'ya dönmeyeceğini iddia etti. Gazete, "Türk basını da Fatih Tekke'nin Türk takımı Fenerbahçe'ye geçebileceğini defalarca yazdı." bilgisini verdi.

ZENİT HEM TEKKE'Yİ HEM DE PARAYI KAYBEDEBİLİR

Spor-Ekspress, Zenit takımının şu anda Fatih Tekke'ye yönelik taktiklerinden dolayı hem Türk futbolcuyu hem de parayı kaybetme tehlikesi taşıdığını iddia etti.

Yorumda, "Zenit Fatih Tekke'yi 5-7 milyon Euro'ya satmayı düşünüyordu. Fatih Tekke'ye harcanan paranın bir kısmını geri almayı planlıyordu. Fakat, kimse Fatih Tekke için kesenin ağzını açmadı. Kışın Alman Gerta takımı Türk futbolcu için 1 milyon 900 bin-2 milyon 200 bin Euro'yu gözden çıkardı. Ancak görüşmeler çıkmaz sokağa girdi. Almanya'ya gidecek olan Fatih Tekke maaş açısından zarar edebilirdi ve bu yüzden Almanlarla sadece kısa vadeli sözleşme yapmaya karar verdi. Almanlar için ise bu perspektif etkileyici değildi. Zenit de bu tekliften memnun kalamazdı." denildi.

- TATAR TAKIMI RUBİN DE, KRİZDEN DOLAYI TEKKE'Yİ ALAMAZ -

Fatih Tekke'nin Rusya'da işsiz kalmayacağını, en azından Tataristan'ın Rubin takımına geçebileceği yönünde Rus basınında çıkan yorumları değerlendiren Spor-Ekspress, "Henüz Rubin, Fatih Tekke ile ilgili hiç bir girişimlerde bulunmadı. Rubin'in acele edecek bir sıkıntısı yok. Zaman onun lehine işliyor. Ayrıca Fatih Tekke kendisi de İstanbul'da top koşturmayı tercih ediyor. Rubin şimdiki ekonomik kriz ortamında Fatih Tekke için Zenit'in talep ettiği fiyatı zor öder." ifadelerine yer verdi.