Gerçek skandal

Abdi İpekçi'deki arbede için Efes Antrenörü Ergin Ataman, "Asıl skandal, sahada olayları çıkaranların 10 dakika sonra soyunma odasında bize tekrar saldırabilmeleridir" diye isyan etti

Cuma 19.06.2009
Güncelleme: Cuma 19.06.2009
ABONE OL
Efes Pilsen'in Fenerbahçe Ülker'i 79-76 yenerek final serisini 4-2'ye taşıyıp lig tarihinde 13'üncü şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından çıkan olaylar için Efes Pilsen Antrenörü Ergin Ataman, SABAH'a özel açıklamalar yaptı: "Futbolda birçok derbide böyle atmosfer olur. Ama stadyumlarda çok ciddi güvenlik önlemleri var. Holiganizmi basketbola sokup önlem almazsanız, bir önceki maçtaki olayları görmezden gelip bunlara ceza vermezseniz, sonuç bu olur. Hıncal Uluç bir gün önce yazdı, 'Efes şampiyon olursa kan çıkacak' diye. Ne yapacağız? Gidip oynamayacak mıyız? Gittik, beklenen de oldu" dedi.

POLİS ÖNLEM ALMADI
Valilikten ekstra önlem istediklerini belirten Ataman, "Yeni yasa gereği polis ancak bir olay olursa müdahale ediyor. Bence böylesine gergin bir atmosferde saha içinde seyirci olması çok yanlıştı. Ama en büyük skandal soyunma odasında ve koridorlarda yaşandı. Sahaya atlayan holiganların, kontrol altına alınmalarından 10 dakika sonra tekrar soyunma odamızı basmaya yeltenmeleri, oraya gelebilmeleri skandal değilse nedir? Bu da yetmiyor; birçok amigo yakasında akredite kartıyla dolaşıyor" ifadesini kullandı.

F.BAHÇELİLER ÖZÜR DİLEDİ
Maçı izleyen çocuklarının şok yaşadığını belirten Ataman, "Çocuğunuz maçı seyretmeye oraya gelmiş. İnsanların size saldırdığına tanık oluyorlar. Bugün birçok Fenerbahçeli'den özür ve tebrik mesajları alıyoruz. Ortamı bu hale getirenler iyi düşünmeli" dedi.

EFES'TEN ÇİFTE KUTLAMA
Efes Pilsen, olayların gölgesinde kaldırdıkları 13. şampiyonluk kupasının keyfini önceki gece Reina'da çıkardı. Başkan Tuncay Özilhan'ın da katıldığı gecede basketbolcular zorlu geçen bir sezonu hem Türkiye Kupası, hem de lig şampiyonluğu ile kapatmanın keyfini yaşadılar. 6'ncı maçın kahramanı Kaya Peker ise eşini yanına alıp kupa ile poz verdi. Efes Pilsen dün de akşam saatlerinde Merter'deki kendi tesislerinde toplanarak bir mangal partisi ile şampiyonluğu bir kez daha kutladı.