Sivas'ın yeni Servet'i: Civelli

Yiğidolar, Yasin'den sonra yabancı bir stoperi daha renklerine bağlamak üzere Servet'i alan Marsilya'nın sözleşme yenilemediği Renato Civelli imzaya yakın

Cuma 19.06.2009
Güncelleme: Cuma 19.06.2009
ABONE OL
Sivasspor, Fabio Bilica'yı Fenerbahçe'ye satmasının ardından defansını güçlendirmek için harekete geçti. Sarı-lacivertlilerden Yasin Çakmak ile üç yıllık anlaşan Yiğidolar, yabancı bir stoper ile de savunmasını güçlendirmenin peşinde. Kırmızı-beyazlılar, Marsilya'da forma giyen Renato Civelli ve Standard Liege'de oynayan Jacob Onyewu ile dirsek temasında. Galatasaray'dan Servet Çetin'i alan Marsilya, stoperi Civelli ile sözleşme yenilemedi. Bülent Uygun'un, 1.93 metre boyundaki 26 yaşındaki Arjantinli stoper için "Yeni Servet'imiz olur. Bir sene sonra da Üç Büyükler'e satarız" dediği öğrenildi.

ONYEWU YEDEKTE

Sivasspor, geçen yaz Bilica'yı bedavaya renklerine katmış ve geçen hafta Brezilyalıyı Fenerbahçe'ye bonservis bedeli+Yasin Çakmak karşılığında elden çıkarmıştı. Civelli ile görüşmelerde sorun çıkması halinde Yiğidolar'ın Belçika şampiyonu Standard Liege'nin stoperi Onyewu ile anlaşma şartlarını zorlayacağı öğrenildi.